Zarar eden Twitter için Google devrede

Zarar eden Twitter için Google devrede

Sosyal medya devi Twitter dünyada milyonlarca kullanıcıya hitap eden bir uygulama fakat şirkette kar yönünden hiçbir şey istenildiği gibi gitmiyor hal böyle olunca dev bir teknoloji firmasının satışıda gündeme geliyor.Evet dev firma Twitter yine başka bir dev Google'ye satılıyor.

Zarar eden Twitter için Google devrede

CNBC’nin iddialarına göre satış için teknoloji devleriyle masaya oturan Twitter’ın talipleri arasında Google, ABD’li iletişim operatörü Verizon ve kurumsal bulut bilişim Salesforce bulunuyor. Bu iki şirketin yanı sıra teklif veren farklı şirketler olduğu da iddia ediliyor. Pazarlık aşamasında olan görüşmelerde Twitter’ı almak için biçilen değer açıklanmadı. Konuyla ilgili ise Twitter yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmadı. Haberin duyulmasının ardından Twitter hisseleri hızla yükselmeye başladı. Bir önceki gün hisse başı 18.6 dolardan kapanan Twitter hisseleri, seans öncesi işlemlerde yüzde 15 artarak 21.49’a tırmandı. New York Borsası’nın açılmasıyla Twitter hisseleri yüzde 19 artışla 22 doları aştı. Şirketin piyasa değeri ise 16 milyar doları aştı.

HİÇ KÂR EDEMEDİ

2006’da Jack Dorsey ve Evan Williams tarafından kurulan Twitter, yönetim konusunda zor günler geçiriyor. Şirketin yönetici koltuğunda 2010’dan 2015’ kadar Dick Costolo bulunuyordu. Şirketin halka açma gibi süreci yöneten Costolo, Jack Dorsey’in yönetime geçmesiyle Twitter’dan ayrıldı. Twitter’ın en büyük sorunu kârlılık. Gelirini artıran şirket, şu ana hep zarar etti. Twitter 2016’nın ikinci çeyreğinde gelirlerini, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artışla 502 milyon dolardan 602 milyon dolara çıkardı. 107 milyon dolar da zarar açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü