WhatsApp o telefonlardan elini ayağını çekiyor

WhatsApp o telefonlardan elini ayağını çekiyor

Anlık mesajlaşma sistemi olan ve hemen hemen bütün akıllı telefonlarda bulunan WhatsApp bazı eski sürüm telefonlardan desteğini çekmeye hazırlanıyor.Şirketten yapılan açıklamada eski sürümlerde uygulamanın çalışmayacağı öğrenildi.

WhatsApp o telefonlardan elini ayağını çekiyor

Dünyada neredeyse her üç insandan ikisi WhatsApp kullanıyor. Günlük hayatımızın gereksinimi haline gelen WhatsApp, eski cihazlardaki desteğini çekeceğini açıkladı.

Şirketin aldığı karara göre artık WhatsApp, ünlü işletim sistemleri Android ve iOS'in eski sürümleri ve belli başlı platformları desteklemeyecek.

iOS 6, Windows Phone 7, Android 2.1 ve 2.2 yüklü cihazınız varsa, artık WhatsApp hizmetinden yararlanamayacaksınız.

Eski cihazların fişi çekiliyor! 
WhatsApp’ın böyle bir uygulamaya gitmesinin en büyük nedeni ise, kullanıcılara sunduğu yeni özelliklerin eski nesil işletim sistemlerinde sağlıklı bir biçimde çalışamayacağından dolayı böyle bir karar verdiğini belirtti.

16-12/04/whatsapp-1480845074.jpg

2016 yılının sonuna kadar eski işletim sistemlerine destek verecek olan WhatsApp, ayrıca 2017 yılının ortalarına kadar BBOS ve BlackBerry 10 cihazlarına hizmet vermeye devam edeceğini de kullanıcılara duyurdu.

Yavaş yavaş eski cihazlarınıza veda etme vakti geldi. Her geçen gün bir hizmetten daha mahrum kalan eski cihaz kullanıcıları, günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen WhatsApp’tan sonra önemli platformlarında bir bir hizmetlerini sonlandırmaya başlayacağını belirtelim.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü