WhatsApp neden çalışmıyor- mesajlar geç gidiyor çözüm! 4 Kasım

WhatsApp neden çalışmıyor- mesajlar geç gidiyor çözüm! 4 Kasım

WhatsApp'ın neden çalışmadığı pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bugün Facebook, Twitter ve Youtube'da ciddi bir yavaşlama yaşandı. İnternetteki yavaşlamanın ardından milyonlarca kişi Whatsapp üzerinden mesaj gönderemediler. Whatsapp'ta yaşanan sorunun neden kaynaklandığı herkes tarafından araştırılıyor. Gün boyunca Whatsapp üzerinden gönderilen mesajlar ya karşı tarafa gitmedi yada geç gitti.

WhatsApp neden çalışmıyor- mesajlar geç gidiyor çözüm! 4 Kasım

Dün gece HDP'ye yapılan terör operasyonundan sonra sabah saatlerinde Diyarbakır'da korkunç bir terör saldırısı gerçekleşti. Saldırının ardından internette yavaşlama yaşandı. Sabah erken saatlerde başlayan internetteki yavaşlık halen devam ediyor. 

Facebook, whatsapp ve twitter'da sabah saatlerinde mobilden girilmiyorken, Türkiye'de bir ilk yaşandı. İlk defa whatsapp engellendi. Engellenme sebebi sabah saatlerinde belli değildi. Bir siber saldırı mı yoksa teknik arızadan mı kaynaklı tam net değildi. Ne Türk Telekom'dan ne de BTK'dan bir açıklama geldi. Öğleden sonra Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Geçici tedbir olarak bu uygulamayı yaptıklarını söyleyen Başbakan  Yıldırım, sorun ortadan kalktıktan sonra normale dönecektir dedi.

VPN'den girenler sıkıntı yaşamaya başladı

Whatsapp'a vpn'den girmek isteyen birçok kullanıcı normal sürümdeki aynı sıkıntıyı yaşamaktalar.

Sabah saatlerinden itibaren mobil hatlarda yaşanan sorun kullanıcıların Twitter, Whatsapp ve Facebook'a erişimini yavaşlattı. Diyarbakır'da yaşanan terör saldırısı ile açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım internette yaşanan yavaşlamaya da açıklık getirdi. Yıldırım, 'Güvenlik için uygulamalardı. Bunlar geçici tedbirlerdir. Tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner' dedi.

HIZ YAVAŞLATMA YÖNTEMİYLE ENGELLENİYOR İDDİASI

 İnternet erişimiyle ilgili bir gözlem grubu olan Turkey Blocks, Türkiye'den Twitter , Whatsapp, Facebook ve Youtube'a erişimin hız yavaşlatma yöntemiyle engellendiğini ileri sürdü.

Grubun internet sitesinden yapılan açıklamada, gece saat 01.20'den sonra başlayan engellemenin öğleye doğru hala sürdüğüne dikkat çekildi.

Turkey Blocks internet sitesinde yer alan değerlendirmede Türkiye'deki internet kullanıcılarının büyük çoğunluğunun erişim engelinden etkilendiği belirtildi.

Değerlendirmede erişimin engelinin internet servis sağlayıcısı seviyesinde yapıldığı ve TTNET, Turkcell gibi büyük ölçekli erişim sağlayıcıların erişim engelini uyguladığı belirtildi.

whatsapp neden yavaş whatsapp neden çalışmıyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü