Whatsapp görüntülü konuşma ayarları nasıl yapılır video

Whatsapp görüntülü konuşma ayarları nasıl yapılır video

Anlık mesajlaşma sistemi Whatsapp yeni bir özelliğini devreye almaya hazırlanıyor.WhatsApp'tan yapılan açıklamada geliştirilmesi beklenen görüntülü arama özelliğinden yararlanılabileceği belirtildi.Bu özelliği kullanmak isteyenler yeni versiyonu telefonlarına indirmek zorundalar..

Whatsapp görüntülü konuşma ayarları nasıl yapılır video

WhatsApp için geliştirilen görüntülü arama özelliği sayesinde artık kullanıcılar sadece sesli arama değil görüntülü arama da yapabilecek. İlgili özellikten yararlanmak isteyen kişilerin WhatsApp'ın yeni versiyonunu telefonlarına indirmesi ya da mevcut uygulamanın yeni versiyonuna güncellenmesi gerekiyor. Uygulamanın yeni versiyonunu indirmek yada güncellemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. WhatsApp için yapılacak güncellemenin ardından görüntülü konuşma özelliği tüm telefonlarda aktif bir hale gelecek.
WhatsApp'ın son sürümüne sahip olan kullanıcılar uygulamaları üzerinden görüntülü konuşma yapmaya başlayabilecek.


WhatsApp Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?


Görüşme listenizde kimle görüşme yapmak istiyorsanız o kişinin sohbet penceresini açarak görüntülü konuşmayı başlatabilirsiniz. Bunun için yukarıda yer alan menüden telefon ikonuna tıklamanız yeterli.
Ardından ekranda yukarıda görüldüğü gibi iki farklı bir seçenek yer alır. Bu ekranda sesli ya da video görüşme için seçim yapmanız istenir. Görüntülü konuşma yapmak isteyen kişi video araması yapmasıyla birlikte video görüntülü konuşma başlatılabilir.
Kullanıcıların ilgili özellikten yararlanabilmesi adına görüntülü arama seçeneğini takip etmesi yeterlidir. Uzun zamandan beri Beta versiyonlarında denenen bu özellik kullanıcılara yeni güncellemeyle birlikte sunulmaya başlandı. Bu bakımdan önümüzdeki dönemlerde WhatsApp aracılığıyla görüntülü konuşma döneminin de başlaması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü