WhatsApp görüntülü görüşme imkanı sunacakmı ?

WhatsApp görüntülü görüşme imkanı sunacakmı ?

Artık nerdeyse tüm mesajlaşma servislerinden aynı zamanda görüntülü görüşme yapılırken Whatsapp'tan son gelen güncelleme ile birlikte yine görüntülü görüşme seçeneğinin beta sürümünde gelmesi beklentileri tam olarak karşılamadı.

WhatsApp görüntülü görüşme imkanı sunacakmı ?

Facebook'un satınalmasından sonra büyük gelişmelere sahne olan Whatsapp'ta artık görüntülü görüşme imkanı sağlayacak.

Android telefonların beta süreci tamamlandığında artık herkes WhatsApp görüntülü aramayı kullanabilecek.  

Facebook tarafından satın alma sonrasında verilen en önemli söz, kişilerin veri güvenliğinin sağlanacağı olmuştu. Fakat bu sürenin ardından kişisel bilgilerin güvenliğinin arka plana atılmış olması kullanıcıların tepkisi çekti. Ücretsiz olarak kullanılan uygulama kişilere para ödemeden kullanım sunmuş olsa da kişisel veriler üzerinden uygulamanın elde edeceği gelirin çok daha yüksek olacağı tartışılmaya başlandı. Bu bakımdan kişilerin uygulama için para ödemese de kişisel verilerini satarak uygulama kullandığı şeklinde de yorumlar yapılmaya başlandı.

Bu konuda önümüzdeki günlerde farklı gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Zira geçtiğimiz günlerde tüketici kuruluşları tarafından yapılan açıklamalar ile birlitke kişisel veri güvneliği noktasında ciddi bir ihmalin yapıldığı ifade edilmiş ve Facebook için resmi sürecin başlatılacağı belirtilmişti. Bu bakımdan geri adım atılması da mümkün.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü