Web tarayıcısı Google Chrome'nin güç sorununa çare geliyor

Web tarayıcısı Google Chrome'nin güç sorununa çare geliyor

Google Chrome'de yeniliklere gitmeye hazırlanıyor.Çok fazla güç tüketimine sebep olan tarayıcı için çare arayan Microsoft bazı değişiklikler yaptı ve daha basit ve daha az güç tüketime için harekete geçti.Yapılan güncellemeleri manuel olarak yapabileceksiniz.

Web tarayıcısı Google Chrome'nin güç sorununa çare geliyor

Google Chrome'un RAM kullanımı ve güç tüketimi sevdasına bir çözüm bulmak isteyen Microsoft, uzun bir süre web tarayıcısının uyumluluğunda değişikler yaptı ve işletim sistemini bu web tarayıcısına uygun bir şekilde geliştirmeye çalıştı. Bugün gelen bilgilere göre Microsoft'un yanı sıra Google da Chrome'un performası üzerinde çalışmalara başladı.

Google'ın ilk hedefi, Chrome'un CPU ve GPU üzerinden güç kullanımını azaltmak. Web tarayıcısının çok fazla güç tüketmesi, dizüstü bilgisayar sahiplerinden şikayetler gelmesine neden oluyor. Diğer hedefi ise Chrome'un daha basit bir görünüme ve kullanıma sahip olması. Bunu sağlayabilmek adına web tarayıcısının tasarımında Materyal Tasarım değişiklikleri yapıldı.

Tüm bu yeniliklerin Chrome 53 ile kullanıcılara sunulacağı açıklandı. Eğer hala Chrome 53'ü kullanmıyorsanız web tarayıcısının ayarlarına giriş yapabilir ve güncellemeleri manuel olarak yükleyebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü