Sanal mağazalar play store ve app store adeta para bastı

Sanal mağazalar play store ve app store adeta para bastı

Akıllı telefon kullanıcılarının sıklıkla ziyaret ettiği Google Play Store ve App Store mağazalarının gelirleri açıklandı.Her iki uygulamanında büyük artış gösterdiği ve çok büyük karlar elde ettikleri görüldü. Rakamlara göre iki dev platform ne kadar ilerleme sergiledi?İşte detaylar

Sanal mağazalar play store ve app store adeta para bastı

SensorTower'dan gelen rapora göre App Store ve Google Play Store'un uygulama gelirleri açıklandı. Her gün birçok kullanıcı tarafından ziyaret edilen Google Play ve App Store'un elde ettiği gelirler dikkat çekiyor.

App Store ve Play Store'un uygulama gelirleri açıklandı!
SensorTower, Apple, App Store'dan 2016'nın dördünce çeyreğinde 5.4 milyar dolarlık uygulama geliri elde ettiğini belirtti. Apple, App Store'dan  elde ettiği toplam uygulama geliri ile birlikte 2015 yıllına göre yüzde 60'lık artış sergiledi.

17-01/15/play-store-vs-app-store.jpg

Google Play Store ise elde ettiği uygulama geliri ile 2015'in dördüncü çeyreğine göre yüzde 82'lik bir artış sergilediği açıklandı.

Google ise 2016'nın dördüncü çeyreğinde Play Store'dan 3.3 milyar dolarlık uygulama geliri elde etti. App Store'un elde ettiği rakamların gerisinde kalan Play Store, her geçen gün artan kullanıcı kitlesi ile gelirlerinde artış sergilemeye devam ettiğini görmekteyiz.

SensorTower'ın raporuna göz atacak olursak, her iki platformda 2015'e göre yüzde 67'lik bir artış gerçekleştirdi.

Açıklanan indirme rakamları ise her iki platform üzerinden toplam 19.2 milyar adet uygulama indirildiği tahmin ediliyor. Geçen yıla kıyasla ise toplam indirme sayısında yüzde 17'lik bir artış gerçekleşti.

2016'nın dördüncü çeyreğinde App Store ve Play Store'dan en çok indirilen uygulamalar ise Line Messenger, netflix ve Tinder listenin üst sırasını paylaşmakta.

2016'nın geneline bakacak olursak popüler müzik platformu Spotify listenin en başında yer alıyor. Spotify'ı ise Line Messenger ve Netflix takip ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü