Microsoft’un hedefinde bu defa MacBook var Apple misilleme yapaak

Microsoft’un hedefinde bu defa MacBook var Apple misilleme yapaak

Teknoloji devi Microsoft yine kendisi gibi teknoloji devi olan Apple'yi tiye alan video reklamlar yayınlamaya devam ediyor.Microsoft tarafından yayınlanan son videoda Aplle'nin MacBook bilgisayarı ile dalga geçti.Microsoft rakibini masaüstü ürünlerle vurmayı hedefliyor..

Microsoft’un hedefinde bu defa MacBook var Apple misilleme yapaak

Samsung bugüne dek mobil dünyasındaki bir numaralı rakibi Apple'ı hedef alan birçok reklam yayınladı. Güney Koreli üretici, kimi reklamlarında Apple ürünlerine yer vererek bu geleneği sürdürüyor.

Bir süredir ise Samsung’un rolünü Microsoft üstlenmişe benziyor. Mobil platformda umduğunu bulamayan Microsoft rakibini masaüstü odaklı ürünlerle vurmaya çalışıyor.

Ağustos başında Surface Pro 4 ve 12.9 inç ekranlı iPad Pro’nun başrolde olduğu bir televizyon reklamı yayınlayan Microsoft, 2’si 1 arada bilgisayar pazarında rekabetin kızıştığı bir dönemde Surface Pro 4’ün rakibi karşısındaki üstünlüklerini alaycı bir dille yansıtmıştı.

Microsoft’un hedefinde bu defa MacBook var
Microsoft, Apple ürünlerinden bu defa MacBook bilgisayarı hedef alan bir televizyon reklamı yayınladı. Müzik eşliğinde sunulan videoda Surface Pro 4’ün çıkarılabilir klavye, kalem desteği ve dokunmatik ekran özellikleri ön plana çıkarılıyor.

Microsoft, reklamda MacBook bilgisayarın sıradan, düz ve yavaş olduğunu ifade ediyor. 30 saniyelik videoda akıllarda kalan cümle ise dokunmatik ekran, çıkarılabilir klavye ve kalemden yoksun MacBook’un kedi şapkası kadar yararlı olduğu eleştirisi oldu.

Daha önce Samsung'a hiç bir yanıt vermeyen Apple'ın Microsoft'a karşı da benzer tavrı sürdüreceğini söyleyebiliriz. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü