Lada'dan muhteşem SUV geri dönüşü

Lada'dan muhteşem SUV geri dönüşü

Rus otomobil üreticisi Lada, tanıttığı kompakt SUV konsepti XCODE ile eski günlerine döneceğe benziyor.Lada modellerinin önmüzdeki yıllarda araba piyasasını oldukça sallayacağa benziyor.

Lada'dan muhteşem SUV geri dönüşü

Gelecek olan üretim modelinin bir önizlemesi olan SUV konsepti,  Vesta sedan ve XRAY crossover modelleriyle aynı tasarım ve mekanik DNA'yı taşıyor. Konsept, XRAY ile neredeyse aynı kasayı taşısa da, daha agresif ve SUV'a yakışır bir görünüme sahip.

Üretim modeli büyük ihtimalle XRAY'den daha iyi özelliklerle ve daha yüksek fiyatla gelecektir. Lada'ya göre XCODE "olası bir turbo motor ve dört çeker sistem çözümleri" bulunabilir.

Lada yeni kompakt SUV’unu tanıttı

Renault-Nissan ortaklığının bir parçası olan Lada'nın XCODE modeli, muhtemelen Vesta ve XRAY'in çıktığı Renault-Nissan B0 platformunda üretilecek. B0, Nissan Juke gibi küçük modellerin üretildiği bir platform; ancak Lada modelleri bu mimari yapının elinden çıkan en geniş iki versiyon. XRAY, dolayısıyla XCODE da, Juke ve Qashqai arasında bir boyuta sahip.

XCODE'un kabinine dair hiçbir detay yok, ancak otomobilin 10 inçlik dokunmatik bir bilgi eğlence sistemine sahip olması bekleniyor. Lada Connect uygulamasıyla uyumlu olacak bu sistem kullanıcılara, kilit ve ısıtma işlevlerini kontrol şansı verirken; bir yandan da yakıt seviyesi ve arıza bilgileri gibi hayati verileri gösterecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü