Kutu kutu İphone'leri fahiş fiyata sattı parayı cebe indirdi

Kutu kutu İphone'leri fahiş fiyata sattı parayı cebe indirdi

Foxconn şirketinin eski yöneticilerinden bir yönetici çok sinsi bir plan ile binlerce İphone'yi çalıp sattığı öğrenildi.Bu hırsızlığın tespit edilmesinin ardından eski yönetici hapse atıldı.

Kutu kutu İphone'leri fahiş fiyata sattı parayı cebe indirdi

Foxconn’un eski üst düzey yöneticilerinden biri, tam 1.56 milyon dolar değerindeki Apple iPhone akıllı telefonu çalıp sattı. Öte yandan kendisi için hikaye hiç de iyi bitmeyecek gibi gözüküyor.

5,700 çalıntı iPhone akıllı telefonu, 1.56 milyon dolara sattı!
Haberlere göre, test bölümünde çalışan Tsai, yetkilerini kullanarak sekiz çalışanına binlerce iPhone 5 ve iPhone 5S akıllı telefonun imha edilmesi gerektiği talimatını verdi. Toplamda 1.56 milyon dolar değerindeki 5,700 akıllı telefonu bu sayede çalmayı başaran eski yönetici, bu telefonları 2013-2014 yılları arasında Shenzhen’deki mağazalara sattı.

16-12/03/iphonest02.jpg

Dünyanın en büyük elektronik üreticisi olmasının yanı sıra, Apple’ın bir numaralı iPhone tedarikçisi olan Foxconn, bu yılın başlarında gerçekleştirdiği bir iç denetimde ortaya çıkan durum sonrasındaysa Tsai’yi Tayvan’a çağırmış ve yetkililere teslim etmiş. Sorguya çekilen eski yetkili ise kefaletle serbest bırakılmış. Şu anda emanete hıyanet suçundan en fazla 10 yıl süreyle hapsi istenilen Tsai, davasının sonuçlanmasını bekliyor.

Daha önce de 2014 yılında beş Foxconn çalışanın da tedarikçilerden toplamda 5 milyon dolar rüşvet alarak, ekipmanların güvenlik kontrollerinden geçmesini sağladığı ve ekipman satın aldığı ortaya çıkmıştı. Bu beş çalışanın yine emanete hıyanet suçlamasıyla yargılandığı ve geçtiğimiz ay, 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldığı belirtiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü