İphone 7 ve Plus modellerinin prototipi gün yüzüne çıktı

İphone 7 ve Plus modellerinin prototipi gün yüzüne çıktı

İphone 7 ve İphone 7 Plus piyasaya sunulmaya hazırlanıyor.Lansmanının Eylül ayı içinde yapılması planlanan modellerin prototiplerinin piyasaya çıktığı ve uzmanlar tarafından cihazların incelendiği açıklandı.Ürünlerin 16 Eylül'den itibaren satışa sunulacağı ifade edildi.

İphone 7 ve Plus modellerinin prototipi gün yüzüne çıktı

Apple'ın yeni telefon modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ı, 7 Eylül'de duyurması bekleniyor. Gelen son bilgilere göre dünya lansmanının hemen ardından, 9 Eylül'de Apple'ın online mağazasında önsiparişe çıkacak 2016 model iPhone modelleri, 16 Eylül ile birlikte mağazalardan satın alınabilecek. Bahsettiğimiz tarihler Amerika piyasası için geçerli hatta başta AT&T olmak üzere ülkedeki operatörler, satışa çıkış tarihine yönelik olarak çalışanlarına direktifler yollamaya başlamış bile.

Yeni iPhone'ların ülkemizi de içine alan yayılma politikasının detayları ise henzü belli değil. Bilindiği üzere Apple, kademeli olarak ikinci, üçüncü ve dördüncü dalgada telefonlarını farklı bölge ve ülkelere sevk ediyor. Eğer yeni telefonların tedarik zincirinde herhangi bir sorun olmaz ve talebe göre takvim değişiklikleri yaşanmazsa, Ekim-Kasım döneminde yeni iPhone modellerinin ülkemizde de resmi olarak satışa sunulmasını bekleyebiliriz. Tabi bu tarihlerden önce, spot pazarda ve çeşitli satış kanallarında Amerika'dan getirilen iPhone modelleri astronomik rakamlarla kendisine müşteri arayacaktır.


 
Yeni iPhone modelleri tasarım seviyesinde radikal bir değişim getirmiyor. Özellikle Plus modeli merak konusu zira çift kamera donanımıyla Apple adına bir ilki temsil edecek ve kullanıcılarına yeni bir deneyim sunacak. HTC'nin One M8 ile başlattığı ardından LG G5 ve Huawei P9 ile devam eden çift kamera konfigürasyonu, akıllı telefon dünyasında yaygınlaşmasını beklediğimiz bir özellik. Ek olarak her iki telefon da Apple'ın yeni A10 işlemcisiye gelecek. Performansı hakkında yorum yapmak erken olsa da resmi olmayan bazı sonuçlar, GeekBench testinde tek ve çok çekirdekte %18 civarı kazanım gösteriyor. Ancak kesin sonuçları ve A10'un asıl gücünü ancak lansman sonrasında görebileceğiz. 

IOS10 ile gelecek telefonlarda  3.5mm kulaklık girişine de veda ediyoruz. Pil kapasitesinde ise artış olacak. Küçük olan modelin 1960mAh kapasiteli pille gelmesi beklenirken, RAM kapasitesinin 3GB olacağı da sık sık gündeme geliyor. Bir başka önemli gelişme ise Apple'ın yeni telefonlarla 16GB depolama kapasitesine veda edecek olması. Evan Blass'in altını çizdiği, hatta kılıflarını paylaştığı ve teknoloji dünyasının üzerinde konuştuğu tasarımı merak edenler aşağıdaki videomuzu izleyebilirler. En çok merak edilen konulardan biri de fiyatlar, ancak şu an yorum yapmak için oldukça erken.

kaynak:donamım haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü