İnstagram'a neden girilmiyor internet neden yavaşladı

İnstagram'a neden girilmiyor internet neden yavaşladı

25 Ağustos gece saat 23:00'dan beri sosyal medya siteleri Dacebook,Twitter ve İnstagram'a giriş sağlanamıyor.Özellikle Facebook ve Instagram'ı kullanmak isteyenler bu sayfa görüntülenemiyor uyarısı ile karşılaşıyorlar.Peki problem ne zaman çözülecek,herhangi bir gelişme varmıdır.İşte detaylar

İnstagram'a neden girilmiyor internet neden yavaşladı

Türkiye'de internet yavaşladı, Facebook, İnstagram, Twitter ve bir çok yere internet kullanıcıları erişim sağlayamıyor. Peki ama internet neden yavaşladı, siber saldırı mı var. İşte detaylar. Sosyal medya üzerinden ülkemizde birçok internet kullanıcısı internetin yavaş olduğu bilgisini artarak aktarmaya başladı. Özellikle Facebook, Twitter gibi yurt dışı lokasyonlu milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medya sitelerine erişimde ise yavaşlık sorununun daha fazla olduğu bilgisi yine şu anlarda sosyal medya üzerinde kullanıcılar tarafından sıkça konuşuluyor.


Ülkemizde daha önce yaşanan acı olaylar sonrası provakasyonları önlemek için internet yavaşlatılıyordu. Bu sayede yaşanabilecek olası provakasyonların önüne internet yavaşlatılarak bir nebze de olsa önüne geçilebiliyordu. Ancak şu anda yaşanan internet yavaşlığı ile ilgili hiçbir bilgi kesin olarak bulunmuyor. İnternetin neden yavaşladığı şu an için gizemini koruyor.

Türkiye'de Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram'da erişim sorunu yaşanıyor.

Saat 23.00 sıralarında başlayan sorun hala devam ediyor.

Kullanıcılar, sosyal paylaşım sitelerine VPN uygulaması üzerinden girebiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü