Havayolları Note 7 için alarma geçti

Samsung'un yeni modeli Note 7 için İskandinav ülkeleri alarma geçmiş durumda..Patlama haberlerinin geldiği model ile alakalı havayolları kesinlikle bu marka telefonların uçağa alınmaması talimatını verdi.

Havayolları Note 7 için alarma geçtiSamsung Galaxy Note 7'ye; İsveç, Danimarka ve Norveç’in ortak havayolları olan İskandinavya Havayolları (SAS) tarafından yasak getirildi.

Bataryasındaki hatadan kaynaklı olarak şarj sırasında yaşanan bazı patlamalar nedeniyle Galaxy Note 7 için yasak getirdiklerini duyuran SAS Basın Müdürü Fredrik Henriksson'un yaptığı açıklamada, Samsung Galaxy Note 7 kullanıcılarının cihazlarıyla birlikte uçağa hiçbir şekilde binmemesi ve uçak altı bagaja vermemesi gerektiğini belirtti.

Henriksson, bu uygulamanın uçağın yangın riskine karşı alınan tedbir olduğunu kaydederek, yolcuların güvenliği için böyle karar aldıklarını ve yolcuların kendilerini anlayacağını umduğunu ifade etti.SAS Havayollarının ardından Norveç Havayolları da yolcuların Samsung Galaxy Note 7 ile uçağa binilmesini yasakladı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aleyna Tilki öyle bir şey yaptı ki!
Aleyna Tilki öyle bir şey yaptı ki!
Nihat Doğan'dan özür mektubu
Nihat Doğan'dan özür mektubu