Google herşeyi tek çatıda toplamaya başlıyor

Google herşeyi tek çatıda toplamaya başlıyor

Google yeni uygulamalarla sürekli güncellemeler yapmaya devam ediyor.Farklı zamanlarda dikkatleri üzerine çeken Google şimdi de harita ve takvim uygulamasında yeniliğe gidiyor.

Google herşeyi tek çatıda toplamaya başlıyor

Geçtiğimiz hafta boyunca Google, üreticilik uygulamalarına pek çok değişim getirmişti ve şimdi de farklı hizmetlerin bir araya gelmesi ile ortaya ne çıktığını görüyoruz.

Android üzerinde Haritalar (Maps) ve Takvim (Calendar) bir araya gelerek, farklı randevularınızın ne zaman nerede yer aldığına yönelik görsel bir hatırlatma oluşturmaya başlıyor. Tabii ki bu sistemi kullanabilmek için her iki uygulamaya da aynı hesap ile bağlı olmanız gerekiyor ancak bunun dışında sistemi kullanmanın oldukça kolay olduğu söylenebilir.

Tek yapmanız gereken, etkinliğin Takvim girişinde "Nerede" yazan kutuya etkinliğin gerçekleşeceği adresi yazmak. Google'ın Keyword blogu üzerinde belirtilene göre bu işlem yeterli. Daha önce Maps uygulamasının Takvim uygulamasına bilgi vermesinin örneğini görmüştük ve bu işlemin tersine de çalıştığını görmenin güzel olduğu kesin...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü