GM Android Nougat 7.1 uygulmasında tek ekranda çift uygulama açılacak

GM Android Nougat 7.1 uygulmasında tek ekranda çift uygulama açılacak

General Mobile 4G uygulamasına yeni güncelleme geldi.Android Nougat 7.1 ile çok farkı işlemeler yapılabilecek. Samsung, Google gibi telefonların genel olarak yeni işletim sistemi ile ne gibi özellikler alacağı ortaya çıkmıştı. Peki, General Mobile 4G için yayınlanan Android Nougat güncellemesi ne gibi yenilikler getiriyor?İşte detaylar

GM Android Nougat 7.1 uygulmasında tek ekranda çift uygulama açılacak

ndroid işletim sisteminin yeni sürümü olarak gösterilen Android Nougat 7.1 dün yapılan açıklamanın hemen ardından bir bir yayınlanmaya başlandı. İlk olarak Google, ardından Sony derken yükseltme alacak olan hemen hemen tüm akıllı telefonlar için yayınlanan yeni güncelleme ile beraber telefona birçok yeni özellik daha gelmeye başladı. Daha önceki yazımızda Google Pixel için Android Nougat 7.1 özellikleri hakkında bilgi vermiştik. Şimdi ise beklenen güncelleme Android Nougat 7.1’in General Mobile 4G sürümü yayınlandı.

General Mobile serisinin uzun süredir beklenen güncellemelerinden biri olan Android Nougat 7.1 güncellemesinin yayınlanmasıyla beraber ise General Mobile 4G kullanıcılarının merak konusu yen, işletim sisteminin telefona ne gibi özellikler kazandırdığı oldu. Samsung, Google gibi telefonların genel olarak yeni işletim sistemi ile ne gibi özellikler alacağı ortaya çıkmıştı. Peki, General Mobile 4G için yayınlanan Android Nougat güncellemesi ne gibi yenilikler getiriyor? Telefonda yeni değişiklikler ve sistemsel yenilikler neler? Tüm bunlara daha detaylı olarak bakalım.

General Mobile 4G Serisine Gelen Yeni Android Nougat 7.1 Özellikleri
Android Nougat 7.1 İle Çoklu Ekran Desteği

General Mobile 4G akıllı telefonların yeni güncelleme ile adlığı ilk özellik çoklu ekran teknolojisi özelliği. Bu özellik sayesinde artık bir ekran üzerinde iki farklı uygulamayı çalıştırabiliyorsunuz. Aynı anda iki farklı uygulama açabilme özelliği sayesinde ve ek olarak ekran bölme teknolojisi sayesinde uygulamalar arasında bağlantı kurmakta artık çok daha basit bir hal alıyor. General Mobile için de yayınlanan söz konusu özelliğin Android Nougat 7.1 sürümü ile performans sorunlarından da kurtulduğunu da belirtmek gerekiyor.

General Mobile 4G Android Nougat 7.1 Özellikleri

Android Nougat 7.1 Acil Durum Çağrıları Geliştiriliyor

Bununla beraber General Mobile serisine gelen bir yeni özellik daha acil durum çağrıları hakkında. Diğer akıllı telefon serilerinde olduğu gibi Mobile 4G serisinde de acil durum çağrıları özelliği geliştirildi. Yeni işletim sürümü serisi ile artık kullanıcıların acil durum çağrılarında karşı tarafa kan grubu sağlı durumu gibi bilgileri de iletebildiğini belirtelim. Ayrıca telefonun başka kullanıcı tarafından kullanılması durumunda da “kişiler” bölümünden telefonun asıl sahibinin rehberinden azil durum kişilerini de arayabiliyorsunuz. Kısacası yeni Android sürümüyle beraber acil durum konusunda Android çok daha yüksek sistemler sunuyor.

General Mobile 4G Android Nougat 7.1 Özellikleri

Android Nougat 7.1 Güç Tüketimini Değiştiriyor

General Mobile 4G serisine eklenen bir diğer özellikte güç tüketimi özelliği. Android Nougat 7 sürümüyle beraber gelen özellik Android Nougat 7.1 sürümüyle beraber çok daha geliştirilmiş bir hale getirildi. Doze adı verilen uygulama ile beraber artık arka plan uygulamalarının ekran kapalı durumunda internet ve benzeri güç tüketimlerinin de önüne geçirildiğini de belirtmek gerekiyor. Bu sayede şarj süresi konusunda çok daha olumlu çözümler sunulacağı düşünülüyor.

General Mobile 4G Android Nougat 7.1 Özellikleri

Android Nougat 7.1 Hızlı Cevap

Bir diğer yenilikte tıpkı diğer akıllı telefonlara Android Nougat 7.1 güncellemesiyle beraber gelen özellikte olduğu gibi hızlı cevap özelliği. Bu sayede herhangi bir uygulamanın içerisinde kullanım yaparken ya da bir uygulama içerisindeyken doğrudan gelen mesajları cevaplayabiliyorsunuz. Gelen mesajları cevaplamak için sadece mesaj menüsünü açmanız yeterli oluyor. Bunun için ekstra olarak uygulamayı arka plana çekmenize ya da uygulamayı kapatmanıza gerek kalmayacak.

Bildirim Ayarları Çok Daha Detaylandırılıyor

Yeni güncelleme ile beraber bildirim özelliklerinin de artık çok daha rahat kontrol edildiğini de söylemek gerekiyor. Yeni mobil işletim sistemi sayesinde toplu bildirim gösterimi, ana ekranda bildirim gösterimi, bildirimleri engelleme, ya da bildirimleri kilit ekranında görüntüleme gibi özelliklerde General Mobile 4G akıllı telefonlarına ekleniyor.

General Mobile 4G İçin Android Nougat 7.1 Güncellemesi Ne Zaman Yayınlanıyor?

Tüm bu özelliklerine ek olarak telefonlarda genel olarak sistem iyileştirmesi buna ek olarak performans artışı gibi birçok düzenlemenin yapıldığını da söylemek gerekiyor. Telefonu çok daha işlevsel hale getirecek olan tüm bu özelliklerle beraber General Mobile 4G için güncellemeler yayınlanmaya başladı. Söz konusu güncellemenin ise Aralık ayının ilk haftası boyunca yayınlanmaya devam etmesi bekleniyor.

General Mobile 4G serisinin dışında diğer birçok akıllı telefon modeli için de ortak olarak gösterilen Android Nougat 7.1 güncellemesi ile beraber akıllı telefonlara ne gibi yeni özelliklerin geldiğini görmek istiyorsanız Android Nougat 7.1 ile gelen yenilikler yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ekstra olarak Google’ın akıllı telefonu olan Google Pixel serisinin aldığı özel Android Nougat 7.1 özellikleri için de Pixel Android Nougat 7.1 yazımızı inceleyebilirsiniz. Pixel için tüm özelleştirmeler yazımızda.

kaynak:cepkolik

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü