Facebook Twitter neden açılmıyor internette sorun mu var

Facebook Twitter neden açılmıyor internette sorun mu var

Facebook ve Twitterde açılmama sorunu yaşanmaya başladı.Bu gece aşırı biçimde yavaşlayan Facebook ve Twitter'in neden açılmadığı merak edilirken konu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.Kullanıcılar Türk Telekom yetkililerinden konu hakkında açıklama beklemeye başladı.

Facebook Twitter neden açılmıyor internette sorun mu var

25 Temmuz gece saatlerinde internetin yavaşlamasıyla birlikte, Facebook, Twitter, Youtube gibi sunucuları yurtdışında bulunan internet sitelerine erişim oldukça yavaşladı. Türk Telekom yetkilileri konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmazken, geçmişte buna benze yaşanan durumlar akıllara geldi.
Daha önceleride buna benzer durumlar yaşanmış, yetkililer yurtdışı çıkışlarında sorun olduğunu belirtmişlerdi. Konuyla ilgili müşteri hizmetlerini telefonlara yetişemez duruma geldi ve yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra müşteri temsilcilerine ulaşılabiliyor.
İnternet neden yavaşladı sorusuna resmi makamlardan henüz bir açıklama gelmedi.
Facebook ne zaman açılacak. Facebook'a giremiyorum. Facebook neden Açılmıyor, Facebook Neden Yavaşladı. Facebook'a neden girilmiyor gibi soruların cevaplarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Daha önce yaşanan terör saldırılarında benzer durumlar yaşanmış ve sosyal medya sitelerine ulaşılamamıştı. Sosyal medya'nın ve internetin ne zaman normale döneceği konusunda ise şuan için resmi bir bilgi bulunmamaktadır.


 
Türkiye’de İnternet neden yavaşladı; niye yavaşladı 25 Ağustos 2016 internet neden bu kadar yavaş, interneti hızlandırmak için neler yapılabilir işte merak ettikleriniz…
Facebook giriş problemi yaşanıyor. Kullanıcılar zaman tünelinde yeni haberleri yüklemede sıkıntılar yaşıyorlar.
Şu an BTK’nın resmi bir açıklaması bulunmuyor. Yani şu an bir engelleme söz konusu değil. Ancak herkes bilgi almak için sosyal medyayı kullanmak istediğinden ani yoğunluğun böyle bir giriş problemine sebep olabileceği konuşuluyor.
Siz de internetin yavaş olduğu ve faebook'un açılmadığı hakkında yorumlarınızı aşağıda yer alan yorum bölümünden iletebilirsiniz.


VPN nedir?
Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmışı olan VPN, basit bir anlatımla internet üzerinde kurulu bilgisayarlar grubundan oluşur. Bu özel bilgisayar ağı, örneğin yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan, dışarıdaki bir kişi tarafından ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilir. VPN'ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır. Bunun yanında VPN'ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından (yasaklı web siteleri ve IP'ler gibi) da kurtarırlar. Kullanıcılar VPN uygulamalarını mobil telefon ve bilgisayarlarına indirerek yasaklı sitelere giriş yapabilir.   İnternet üzerinden ücretsiz VPN programlarını bilgisayarınıza veya telefonlarınıza indirerek, Facebook ve Twitter'a kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Ancak VPN uygulaması normal internet hızınızı düşürebilir.  DNS nasıl değiştirilir? Girişi zor olan ve engellenen sitelere girmenin diğer bir yoluda DNS ayarı değiştirirerek yapılabilir. Bilgisayarınızda ağ bağlantı özelliklerine girerek DNS ayarınızı değiştirebilir ve internette Facebook ve Twitter'a erişim sağlayabilirsiniz. Ancak bazen DNS değiştirmek bir çözüm olmuyor. O yüzden VPN uygulaması kullanarak, Facebook ve Twitter'a erişim sağlayabilirsiniz.  İlk olarak bilgisayarınızın sağ alt tarafında bulunan internet sekmesine sağ tıklayarak Ağ ve Paylaşım Merkezini aç diyoruz.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bulut     0000-00-00 Telefonda nasil bi guncelleme yapmaliyiz?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü