Reklamı Geç

Facebook neden açılmıyor herkes merakta 7 Ekim 2016

Facebook'un neden açılmadığı pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Facebook hesabına giriş yapmak isteyen kişiler sayfanın açılmadığını gördüler. İnternet yavaşladığı için sayfanın açılmadığını düşünen pek çok kişi olsa da Facebook sayfasına hala ulaşılamıyor. Facebook'un neden açılmadığına yönelik henüz bir açıklama gelmedi.

Facebook neden açılmıyor herkes merakta 7 Ekim 2016Facebook hesabına girmek isteyen pek çok kişi sayfasına ulaşamadı. İnternette sorun mu yaşanıyor yada sorun Facebook'ta mı merak edilmeye başlandı. Facebook sayfasında çalışma yapıldığına dair bir uyarı görülmedi. Facebook'taki sorunun ana kaynağı merak ediliyor. 

VPN nedir?
Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmışı olan VPN, basit bir anlatımla internet üzerinde kurulu bilgisayarlar grubundan oluşur. Bu özel bilgisayar ağı, örneğin yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan, dışarıdaki bir kişi tarafından ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilir. VPN'ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır. Bunun yanında VPN'ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından (yasaklı web siteleri ve IP'ler gibi) da kurtarırlar. Kullanıcılar VPN uygulamalarını mobil telefon ve bilgisayarlarına indirerek yasaklı sitelere giriş yapabilir.   İnternet üzerinden ücretsiz VPN programlarını bilgisayarınıza veya telefonlarınıza indirerek, Facebook ve Twitter'a kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Ancak VPN uygulaması normal internet hızınızı düşürebilir.  DNS nasıl değiştirilir? Girişi zor olan ve engellenen sitelere girmenin diğer bir yoluda DNS ayarı değiştirirerek yapılabilir. Bilgisayarınızda ağ bağlantı özelliklerine girerek DNS ayarınızı değiştirebilir ve internette Facebook ve Twitter'a erişim sağlayabilirsiniz. Ancak bazen DNS değiştirmek bir çözüm olmuyor. O yüzden VPN uygulaması kullanarak, Facebook ve Twitter'a erişim sağlayabilirsiniz.  İlk olarak bilgisayarınızın sağ alt tarafında bulunan internet sekmesine sağ tıklayarak Ağ ve Paylaşım Merkezini aç diyoruz.

facebook facebook neden açılmıyor facebook kapandı mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi