Dominos 30 dakikanında altına düşmeye hazırlanıyor gökten pizza yağacak

Dominos 30 dakikanında altına düşmeye hazırlanıyor gökten pizza yağacak

Dünyaca ünlü pizza markası Dominos yeni uygulamalar yapmaya devam ediyor.30 dakikada siparişiniz elinizde diyerek bir çok kişiyi cezbeden marka şimdilerde ise Drone ile pizza siparişlerini dağıtmaya hazırlanıyor.Uygulama ilk olarak Yeni Zelanda'da uygulanacak.

Dominos 30 dakikanında altına düşmeye hazırlanıyor gökten pizza yağacak

ABD merkezli uluslararası pizza dağıtım şirketi Domino's Pizza, yeni nesil sipariş ulaştırma servisleri kapsamındaki çözümünü gün itibariyle kullanıma sundu.

İnsansız hava araçları drone'lar ile müşterilerine siparişlerini ulaştırma hedefinde olan Domino's Pizza'nın yeni hizmetinin ilk deneyimleri Yeni Zelanda'da gerçekleştirildi.

16-08/26/pizza-delivery-by-rc-helicopter-image10.jpg

Domino's pizza drone siparişi
Domino's Pizza ile Flirtey şirketleri arasında gerçekleştirilen ortaklık sonucu ortaya çıkan proje, en verimli sipariş ulaştırma tekniklerine odaklanıyor.

Müşterilerine sipariş ulaştırma noktasında hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etme yoluna gitmeyi hedefleyen Domino's Pizza, yeni çözümüyle kullanıcıların sipariş tercihlerini yüksek performansta gerçekleştirme yoluna gidecek.

Uzun bir süredir test aşamalarını sürdüren şirket, ürünün gerek kalitesinin korunmasında, gerekse de belirlenen lokasyona zamanında ulaşması noktasında herhangi bir problem ile karşılaşmadıklarını ifade ediyordu.

Halihazırda drone, robot, geleneksel motor kurye aracılığıyla siparişlerini müşterilerine ulaştıracak şirketin, önümüzdeki yıllarda tamamen insansız hava aracı sistemini kullanma yönünde tercihleri olduğu dile getiriliyor.

Şu anki aşamada kullanıcıların drone ile pizza siparişi almaları yolunda önlerine çıkabilecek engellerden biri ise menü seçenekleri olarak gözüküyor. Nitekim şirket ilk etapta ürün yelpazesinde bulunan tüm besinleri kullanıcılara ulaştıramayacak.

16-08/26/dominos-pizza-delivery-ap-640x480.jpg

Domino's Grup Genel Müdürü ve CEO'su Don Meij konuyla ilgili yaptığı açıklamada; dünyada her yıl doğan insanların sayısı arttıkça, teslimat sürelerinin düştüğünü, kendilerinin gelecekte yenilikçi çözümlerle müşterilerine hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Domino's Pizza'nın droneları henüz azami olarak 2 kilogram sipariş taşıyabiliyor.

Domino's Pizza Yeni Zelanda ile başlattığı drone sipariş servisini, en yakın süreçte Avustralya, Belçika, Hollanda, Almanya, Fransa, Japonya'da kullanıma sunmayı planlıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü