Antep'e teknoloji devi Samsung'tan dev hastahane fizibilite başladı

Antep'e teknoloji devi Samsung'tan dev hastahane fizibilite başladı

Teknoloji devi Samsung ülkemize dev bir yatırım yapmaya hazırlanıyor.Güney Kore firması olan Samsun'un Gaziantep'e 900 yatak kapasiteli bir hastahane,4 bin öğrenci kapasiteli okul yaptıracağı ve fizibilitenin başladığı açıklandı.

Antep'e teknoloji devi Samsung'tan dev hastahane fizibilite başladı

Samsung, İtalya ve Türkiye iş ortaklığında ülkemiz için 4 bin öğrenci kapasiteli 4 okul ve beraberinde 900 yatak kapasiteli ‘Samsung Hastanesi’ adına sahip bir hastane açılacağı belirtildi.

Özellikle Suriyeli insanların oldukça fazla yoğun bölgelere giden ve görüldüğü manzara karısında çok fazla etkilendiğini belirten Cho, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile ikili ilişkiler içerisinde olduklarını, Gaziantep ve Suruç’a bazı yatırımlar yapacaklarını belirtti.

Açıklamalar Geldi!

“Gaziantep’e Samsung markalı bir hastane kuruluyor. İnşaat başladı. Hastanede, personelin çoğu Türk olacak. Hastane kurma fonunu Samsung’un sağladığını biliyorum. Toplam 4 okul yapılacak. Bunlardan 2’si Gaziantep’te, 2’si Suruç bölgesinde olacak. Gaziantep’teki okulların birinin Ekim ayında açılışı yapılacak. Her bir okul bin öğrenci kapasiteli olacak” ifadelerini kullanan Cho, ilerleyen yıllarda 6 sağlık merkezi daha kurmayı hedeflediklerini fakat şimdilik ne kadar büyük ölçekli olacaklarına karar vermediklerini söyledi.Samsung, Gaziantep’e 900 yatak kapasiteli hastane kuracak!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü