Akıllı telefonlardan DNS ayarları nasıl değiştirilir mobil cihazlarda dns ayarları

Akıllı telefonlardan DNS ayarları nasıl değiştirilir mobil cihazlarda dns ayarları

Bilindiği üzere bilgisayarlar üzerinden DNS ayarları rahatlıkla değiştirebiliyor.Fakat mobil telefon kullanıcıları özellikle sosyal medyayı yoğun olarak kullananlar mobil cihazlarından DNS ayarlarının nasıl değiştirileceğini merak ediyor.İşte merak edenler için mobil telefonlardan DNS değiştirme yolları

Akıllı telefonlardan DNS ayarları nasıl değiştirilir mobil cihazlarda dns ayarları

Samsung ve Android telefon kullanıcısıysanız ve DNS ayarlarını değiştirmekte sorun yaşıyorsanız. Bu yazımızda Samsung ve Android telefonlarınızın DNS ayarlarının nasıl değiştirileceğini sizler için anlatacağız.
Günümüzde çoğunlukla yasaklı ya da engelli sitelere giriş yapabilmek için kullandığımız DNS ayarları ile kısa sürede DNS değiştirme işlemini yaparak yasaklı sitelere rahatlıkla giriş yapabiliyoruz. DNS ayarlarını değiştirmek hız konusunda size bir engel teşkil etmez ve istediğiniz zaman değiştirmiş olduğunuz DNS ayarlarını eski haline getirebilirsiniz.
Anlatacağımız bu DNS değiştirme yöntemiyle Wifi üzerinden yasaklı sitelere giriş yapabilecek ve internet üzerinde özgürce dolaşabileceksiniz.
samsung-ve-andorid-telefonlar-icin-dns-degistirmeSamsung ve Andorid Telefonlar İçin DNS Değiştirme Nasıl Yapılır?
İlk olarak yapmanız gereken,  Menü> Ayarlar> Wi-fi  kısmına gelerek wifi yi etkin hale getirmek ve bir ağa seçip bağlanmak.
Ağa bağlandıktan sonra ağ adına basarak, önünüze gelen iki seçenekten, ikinici olsan ”ağ yapısını değiştire”dokunmak.
Ağ yapısını değiştire dokunduğunuzda önünüze  ”Gelişmiş Seçenekleri Göster” seçeneği gelecek bunu aktifleştirmeniz gerekiyor.
Gelişmiş seçeneklerde ” IP Ayarları” adında bir bölüm karşınıza gelecek ona dokunarak ” Statik” seçeneğini seçmelisiniz. Bu sekme Dns değiştirebilmek için gerekli olan bir sekmedir.
Bu sekmede aşağılara doğru DNS1 ve DNS2  bölümlerini göreceksiniz. Bu iki bölümde DNS 1 kısmına 8.8.8.8 ve DNS 2 kısmına 8.8.4.4 olarak girmelisiniz. Bu numaraları girdikten sonra kaydet tuşuna basarak DNS değiştirme işlemini tamamlıyoruz.
Samsung ve Android telefonunuzun DNS ayarlarını değiştirmiş olduğunuz için artık yasaklı ve engelli sitelere rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz.

samsung-ve-andorid-telefonlar-icin-dns-degistirme

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü