25 Eylül Facebook neden açılmıyor nasıl açarım

25 Eylül Facebook neden açılmıyor nasıl açarım

Facebook,Twitter,İnstagram gibi sosyal medya organlarına bu gece yarısından beri giriş yapılamıyor.Giriş yapmaya çalışan milyonlarca kişi sayfaya ulaşılamadı uyarısını karşısında buluyor.Peki Facebook'a nasıl giriş sağlayacağız ve DNS ayarlarını nasıl değiştireceğiz.İşte detaylar

25 Eylül Facebook neden açılmıyor nasıl açarım

Milyonlarca insanın kullandığı Facebook ve Twitter a bir süredir giriş yapılmıyor. Dogal olarak kullanıcılar Facebook'a neden girilmiyor merak içerisinde. Peki facebook ve twitter neden yavaşladı? İşte Facebook'a girememenin nedeni haberimizde.

 Twitter ve Facebook'a neden girilmiyor? Toplumsal olaylarda kitle iletişim aracı olarak kullanılan ve milyonlarca kullanıcısı olan Facebook, Twitter ve İnstagram'a gece yarısından bu yana erişimde büyük sıkıntılar yaşanıyor. Konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, teknik bir arızadan  dolayı girişlerde sıkıntı olduğu tahmin ediliyor. 

VPN nedir?
Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ) teriminin kısaltılmışı olan VPN, basit bir anlatımla internet üzerinde kurulu bilgisayarlar grubundan oluşur. Bu özel bilgisayar ağı, örneğin yerel bir ağa fiziksel erişimi bulunmayan, dışarıdaki bir kişi tarafından ağ kaynaklarına erişmekte kullanılabilir. VPN'ler, güvenilmeyen ağlara bağlanırken bağlantıyı şifrelemek ve güvenli hale getirmek için de kullanılır. Bunun yanında VPN'ler, farklı konumlarda bulunabildiğinden, sizi ülkelerin kısıtlamalarından (yasaklı web siteleri ve IP'ler gibi) da kurtarırlar. Kullanıcılar VPN uygulamalarını mobil telefon ve bilgisayarlarına indirerek yasaklı sitelere giriş yapabilir.   İnternet üzerinden ücretsiz VPN programlarını bilgisayarınıza veya telefonlarınıza indirerek, Facebook ve Twitter'a kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Ancak VPN uygulaması normal internet hızınızı düşürebilir.  DNS nasıl değiştirilir? Girişi zor olan ve engellenen sitelere girmenin diğer bir yoluda DNS ayarı değiştirirerek yapılabilir. Bilgisayarınızda ağ bağlantı özelliklerine girerek DNS ayarınızı değiştirebilir ve internette Facebook ve Twitter'a erişim sağlayabilirsiniz. Ancak bazen DNS değiştirmek bir çözüm olmuyor. O yüzden VPN uygulaması kullanarak, Facebook ve Twitter'a erişim sağlayabilirsiniz.  İlk olarak bilgisayarınızın sağ alt tarafında bulunan internet sekmesine sağ tıklayarak Ağ ve Paylaşım Merkezini aç diyoruz.
 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Rüzgar     2016-08-26 dns yaptım ama yinede gelmiyor :(
mls     0000-00-00 25 Ağustos
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü