Robin Van Persie'ye ceza indirimi!

Robin Van Persie'ye ceza indirimi!

Geçtiğimiz hafta oynanan ve hayli olaylı geçen Beşiktaş Fenerbahçe maçının yankıları devam ederken bugün yeni bir gelişme yaşandı. Tahkim Kurulu, Fenerbahçeli futbolcu Robin van Persie'nin 3 maçlık cezasını 2 maça indirdi.

Robin Van Persie'ye ceza indirimi!

Tahkim Kurulu, Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Robin van Persie'nin Beşiktaş derbisinden sonra aldığı 3 maçlık cezayı 2 maça indirdi.

Cezası 2 maça indirilen Robin van Persie, Bursaspor ve Kasımpaşa maçlarında oynayamayacak. Gaziantepspor maçında sahada olacak.

Yapılan açıklama şu şekilde;

Fenerbahçe Futbol A.Ş'nin, futbolcusu Robin Van Persie hakkındaki PFDK'nın 09.02.2017 tarih ve E.2016-2017/653 - K.2016-2017/775 sayılı kararına itirazı incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yapılan müzakere neticesinde;

- Fenerbahçe Futbol A.Ş. futbolcusu Robin Van Persie'nin, rakip takım taraftarlarına yönelik eyleminin PFDK'nın kabulünün aksine FDT'nin 36. maddesinde düzenlenen sportmenliğe aykırı hareket niteliğinde olduğu anlaşıldığından, eylemin niteliğinin "sportmenliğe aykırı hareket" şeklinde düzeltilmesine, oybirliği ile,

- Cezanın da eylemin sportmenliğe aykırı hareket niteliğine uyan FDT'nin 36/1. ve 35/4. maddeleri uyarınca tayini gerekmekle birlikte, aleyhe itiraz olmaması ve cezanın re'sen aleyhe bozulamaması nedeniyle, Fenerbahçe Futbol A.Ş. futbolcusu Robin Van Persie'nin 2 resmi müsabakadan men cezası ve 13.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile, (K.2017/59)


Karar verilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü