Ersun Yanal;Acemi goller yedik!

Ersun Yanal;Acemi goller yedik!

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Çaykur Rizespor maçı sonrası konuştu.Yanal yaptığı açıklamada Galatasaray maçıyla başladıkları çıkışı devam ettirmek istediklerini fakat gerçekleştiremediklerini söyledi.

Ersun Yanal;Acemi goller yedik!

Bugün belli bir periyodun ardından üst üste kazanma şansı yakaladık. Bu kurguyu devam ettirmek istedik. Bugünkü maçta 80. dakikaya kadaristediğimiz oyunu rakibe kabul ettirdik. Kolay zaman geçirmiyoruz. Zorlu bir zamandan geçiyoruz.Bugün kazanmak için oynadık.Galatasaray maçındaki stratejimiz bundan daha farklıydı.


 Bugünün kaybedeni olmadık aslında. Kazanabilirdik. Bir takım oyunu içinde kontrolü kazanmak oldukça zor. Bugün de bunu gördük. Ama biz vazgeçmeyeceğiz ve bu duruşu en kısa zamanda göstereceğiz. Oyuncularımızın bunları yapabileceğini biliyorum.

Kazanmak için sahaya çıkıp bazen kaybedebilirsiniz de. Biz, kazanmak için sahaya çıkıp kazanmak istiyoruz. Diğer maçlara da baktığımızda Trabzonspor kendi sahasında yada diğer sahalarda maçlarda hep üstün olan takımdı. Bunu farklı yenildiğimiz maçlarda da gördük. Daha önde oynayabilecek bir takım yapabiliriz. Oyuncularımızın performansının artmasıyla daha güzel olacağına inanıyorum.

Bugün kontra ataklardan gol yemedik. Acemi goller yedik. Daha fazla gol atabilirdik. Çok iyi mücadele ettik ve daha iyisini yapabiliriz. Diğer deplasmanlarda da bunu yaşadık. Daha yukarlara oynayabilecek bir takım var elimizde. Ben bunun arkasında duruyorum ve biz bunu başaracağız.

Bizim istediğimiz şey uzun süre şampiyonluklara oynayacak, her zaman zirvenin takımını olacak ve üst üste bunu başarabilecek bir takım olmaktır. Bu takımda çok genç ve yetenekli oyuncular var ve uzun süreli bize katkıları olacaktır.

Bugün de söylediğim gibi Türkiye’de çok farklı bir süreç işliyor. Zirvedeki oyun, kulüpler ve yapıları bize bunu gösteriyor. Oyun anlayışı, ekonomik yapısı, işleyişleriyle çok farklı bir kültür geliyor. Trabzonspor da bunları yapabilecek alt yapıya sahip. Bazı şeylerin alt yapısını oturtmak gerçekten çok zor. Çok fazla transfer yapıp direkt büyük bir takım olma prensibinin çok demode olduğunu düşünüyorum. Ben de herkesten daha fazla galip gelmek istiyorum. Çömelmeden kimse zıplayamaz. Ben Trabzonspor’un bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Biz şuan enerji biriktiriyoruz. Bu süreçte yıpranmamamız gerekiyor. Kontrolü kaybetmememiz gerekiyor.

Elbette transferler de yapılacak. Bu işin doğasında bu var. Oyuncular gelecek ve oyuncular gidecek. Ama bunu hemen ertesi gün yapalım prensibi doğru değil. Takım olamadıktan sonra bunların işe yarayacağını düşünmüyorum.

Bugün kazanabilirdik, kazanmalıydık. Maçın üzerine konuşmak tabi ki de çok kolay. Oyuncu değişiklikleri, taktikler konuşulabilir. Ama bunları idare ettirmek de işin ayrı bir boyutu. Ben olacağına inanıyorum. Bütün oyuncularımın arkasındayım. Hepsinin karakteri çok düzgün ve çok yetenekliler. Herkesin keyif alacağı bir Trabzonspor gelecek.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü