Beşiktaş gel Ba'ba dedi

Beşiktaş gel Ba'ba dedi

Beşiktaş eski golcüsü Demba Ba'yı geçtiğimiz hafta sezon sonuna kadar kiramıştı.Sakatlığı tamamen geçmeyen Demba Ba tedavisi için ABD'ye gitmişti.Beşiktaş yönetimi aldığı karar sonrasında başarılı futbolcuyu tekrar İstanbul'a çağırdı.

Beşiktaş gel Ba'ba dedi

Beşiktaş tarafından bedelsiz olarak sezon sonuna dek kadroya katılan Demba Ba, gerçekleşen imza töreninden sonra ABD’nin yolunu tutmuştu. Tedavisini mart ayına dek Los Angeles şehrinde devam etmeyi planlayan Senegalli futbolcu, siyah-beyazlı kulüp tarafından geri çağırıldı.

Beşiktaş yönetiminin bu doğrultuda bir karar vermesinin nedeninin ise sağlık kurulu ve teknik heyet tarafından Demba Ba hakkında hazırlanan rapor gösteriliyor. Kurul tarafından, yıldız oyuncunun temmuz ayında kırılan sol bacak kaval kemiğinde bulunan kırığın tamamen kaynadığını ve ortopedik yönden bir sorunun olmadığı tespitini yaptı.

Ağırlıklı olarak kondisyon çalışan Ba’nın, eski fiziki şartlarına ulaşacağı belirtildi. Mart ayında çimlere ayak basması beklenen yıldız oyuncunun Türkiye’de yoğun bir çalışma ortamının içerisinde bulunacağı ve forma giyme tarihinin daha erken bir tarihe çekileceği vurgulandı.

Tüm bunların yanı sıra Senegalli yıldızın tedavisini Beşiktaş tesislerinde sürdürmesinin takıma uyum süreci açısından da olumlu olacağı kanaatine varıldı. Siyah-beyazlı yönetim, sunulan rapor doğrultusunda Demba Ba’nın çalışmalarını ABD yerine İstanbul’da sürdürmesinin çok daha iyi olacağı kararını aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü