Yozgat'tan 40 ülkeye sağlıklı ürün ihraç ediyorlar

Yozgat'tan 40 ülkeye sağlıklı ürün ihraç ediyorlar

Medikal ürün sektöründe rekabet kızışıyor.Anadolunun göbeğinden Yozgat'tan ülkeye ihraç yapan Dekora Medikal firması büyümesine devam ediyor.Kaliteli ürünleri ile adından sıkça söz ettireceğe benzeyen firmanın ürünleri hakkında açıklama Fabrika İdari Sorumlusu İbrahim Şahbaz'dan geldi.

Yozgat'tan 40 ülkeye sağlıklı ürün ihraç ediyorlar

Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde 24 bin metrekare alan üzerinde faaliyetini sürdüren Dekora Medikal firması, üretimleriyle dünya markası olma yolunda ilerliyor. Yozgat’ta üretilen medikal ürünler başta ABD olmak üzere 40 ülkeye ihraç ediliyor. Bu yıl ihracatta kendilerine büyük hedefler koyduklarını belirten Dekora Medikal Fabrika İdari Sorumlusu İbrahim Şahbaz,  "Dünyanın her bölgesine ihracat yapıyoruz. Ürününüz iyi olursa nerede üretildiği önemli değil. Bu yıl ihracatta 80 ülkeyi hedefliyoruz" dedi.


Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde 1999 yılında kurulan ve 50 kişiyi istihdam eden fabrikada, Hastane Yatakları, Sedye, Hasta Taşıma Koltuğu, Pediatrik ve Jinekolojik Muayene, Proktoloji, Cerrahi masalar, Podoloji, Cilt Bakım ve Saç Ekim, Kulak Burun Boğaz, Diyaliz ve Kemoterapi, Kan Alma koltukları ile elektronik diğer medikal ürünlerin imalatı yapılıyor. Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'ndeki 5 bin metrekarelik kapalı alan, 19 bin metre kare açık alan olmak üzere toplam 24 bin metre kare alan üzerinde faaliyet gösteren Dekora Medikal fabrikalarında üretilen malzemeler Avrupa'dan Afrika'ya, Amerika'dan Asya'ya dünyanın tam 40 ülkesine hizmet veriyor. 17 senedir Yozgat’ta üretim yapan firma, en uzak ihracatını ise Yozgat’tan yaklaşık 11 bin kilometre uzaktaki Amerika’ya yapıyor. Dekora Medikal Fabrika İdari Sorumlusu İbrahim Şahbaz, firmalarının işadamı Dursun İnanır tarafından Almanya’da kurulduğunu, daha sonra üretimi ülkemizde yapıp, ülke ekonomisine katkıda bulunma kararı alarak, 1999 yılında Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’ne taşındığını bildirdi. Şahbaz, "İhracatımızın büyük bölümü Türk Cumhuriyeti ülkelerine yapılmaktayız. Amerika ve Çin dâhil 40 civarında ülkeye ihracat yapmaktayız. İhracatımızın büyük bölümü dünya çapında tanınmış, global ölçekteki firmalara gerçekleştiriliyor” diye konuştu.
DÜNYA LİDERİ FİRMALARA RAKİBİZ: Dekora Medikal Fabrika İdari Sorumlusu İbrahim Şahbaz, “Ürünlerimiz uluslararası pazarlardaki mevcut firmaların ürünleri ile aynı kalitededir. Bazı özelliklerimiz ile rakibimizden üstün özelliklere sahibiz” şeklinde konuştu. İbrahim Şahbaz, “Üretimini yaptığımız cihazları geliştirmek ve pazara yeni modeller çıkarabilmek için Ar-Ge çalışmalarına önem veriyoruz. Kendi Ar-Ge departmanımızda projelendirerek hazırladığımız ürünlerimiz müşterilerimizin farklı gereksinimleri için alternatif çözümler sunuyor. Muayene koltuklarında dünyada söz sahibi olan İtalyan firmalarının da bu konuda en büyük rakiplerinden olduk” ifadelerini kullandı.
HASTAYA ÖZEL ÜRÜN: Yurtiçi ve yurtdışı fuarlara katıldıklarını ve Türk firması olduklarını dile getirdiklerinde kendilerine yakın bir ilgi gösterildiğini anlatan Şahbaz, " Emin adımlarla ilerlediğimiz bu yolda teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek alanımızda ilk sıraları zorlamaya devam etmek istiyoruz. Özellikle uzun ve zor tedavi süreçleri olan kemoterapi ve diyaliz hastaları için ürettiğimiz koltuklarımızı hastalarla bizzat görüşüp onlara maksimum konforu sunabilmek için sürekli yenileyip güncelliyoruz" dedi.
 
Devletin son yıllarda hastane ve sağlık merkezlerinin tefrişatlarında modernizasyon ve yenileme işine olağanüstü ağırlık verdiğini, bunun yanında yeni hizmete alınacak kurumlarla birlikte sektörde yoğunluk yaşandığına dikkat çeken İbrahim Şahbaz, "İthal ürünlerle sürekli rekabet içinde olan firmamız milli duygu ve düşüncelerle minimum kar gözeterek kamu maliyetini aşağıya çekmiş bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla ülkemizin her bir köşesinde bulunan hastanelerde, hasta bakım merkezlerinde ürünlerimiz vatandaşın hizmetinde. Ayrıca güzellik salonlarının koltuk ve ihtiyaçlarını da biz karşılıyoruz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü