Video izleyerek ameliyat öğreniliyor daha sonra hastalar ex oluyor

Video izleyerek ameliyat öğreniliyor daha sonra hastalar ex oluyor

Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Başkanı son senelerde obezite için yapılan ameliyatları, YouTube’dan izleyip öğrenen doktorların yaptığını iddia etti, Sağlık Bakanlığı’na çağrıda bulundu.

Video izleyerek ameliyat öğreniliyor daha sonra hastalar ex oluyor

Türkiye bunu da gördü: Youtube üzerinden izleyip ameliyat ediyorlar! Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Başkanı Prof. Çelik Türkiye’de son yıllarda çok fazla talep gelen obezite cerrahisi ile ilgili olarak yaptığı açıklamalar ile vatandaşları korkuttu, Sağlık Bakanlığı‘na çağrıda bulundu.

Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Başkanı Prof. Çelik açıklamalarında Türkiye’de özellikle son 1 yıldır gelişen teknikler ve haberlere çıkan ünlü isimlerin bir anda kilo vermesi ve bir anda ciddi kilo kayıplarının yanı sıra hastalıklarından kurtulmalarının büyük bir merak ile izlendiği ve obezite hastaları tarafından takip edildiğini ifade ederek obezite cerrahisinin kolay bir iş olmadığını ve gerekli olan iyi yetişmiş ekip, cerrah ve hastane olmadan bu ameliyatların yapılmasının son derece riskli olduğunu ifade etti.

250 Cerrahın sadece 40’ı eğitimli!

Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Başkanı Prof. Çelik Türkiye’de 250 cerrah tarafından obezite ameliyatı yapıldığını ancak bu cerrahlardan sadece 40 tanesinin eğitim almış ve gerekli bilgiye sahip olduğunu ifade ederek Türkiye’nin bu konuda merdiven altı cerrahların olduğu ve bu cerrahların hastaların hayatlarını riske atarak ameliyat sonrasında ölümlere neden olduklarını ifade etti. Türkiye Metabolik Cerrahi Vakfı Başkanı Prof. Çelik kimseyi zan altında bırakmak istemediğini ancak Türkiye’de bilindik uzmanların yanı sıra bu tür merdiven altı cerrahların Youtube üzerinden ameliyatları izleyerek hastaları ameliyat ettiğini gerekli bilgi olmadığından ve Youtube üzerinden ameliyat videoları izlenerek bir insanın ameliyat edilemeyeceğinden dolayı hastaların hayatlarını kaybettiklerine değindi.


 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü