Sürekli acı içinde ağlayan Büşra yardım çığlıkları atıyor

Sürekli acı içinde ağlayan Büşra yardım çığlıkları atıyor

Çok ender görülen hastalıklardan olan Epidermolysis bullosa adlı hastalığa yakalanan Adana'lı Büşra bebek ve ailesi yetkililerden yardım bekliyor.Ciil hastalığı olan çocuğun el ve ayak tırnakları düşerken vucudunun belli bölgelerinde yaralar meydana geliyor ve kanamalar yaşanıyor.

Sürekli acı içinde ağlayan Büşra yardım çığlıkları atıyor

Acı içinde kıvranan minik bebek sürekli ağlarken anne ve babası ise tedavi için yardım bekliyor. İş makinesi operatörü İsmail Aslan ile ev kadını Fatma Aslan, 3 çocuklarından en küçüğü olan Büşra, 3 aylıkken ’Epidermolysis bullosa’ adlı bir cilt hastalığına yakalandı. Hastalığı nedeniyle el ve ayak tırnakları düşen minik bebeğin, el ve ayak parmak uçları, kulak, burun ve ağız bölgesi başta olmak üzere cildi belirsiz aralıklarla sürekli kanamaya başladı.

SÜREKLİ AĞLIYOR

Çocuklarını bir çok hastaneye götüren aile, "kesin tedavi için tıbben yapılabilecek bir durum yok" yanıtı verildi. Kesin bir tedavisi olmadığı için küçük çocuğa, kan değerlerinin daha fazla düşmemesi için sadece kan ilaçları ve kanayan yaralarının pansumanı için cilt kremleri kullanılabiliyor.

’SADECE TEDAVİ İSTİYORUZ’

Evde yaşadığı acı nedeniyle sürekli ağlayan minik Büşra’yı sakinleştirmek, acılarını azaltmak için çabaladıklarını belirten baba İsmail Aslan şöyle dedi:

"Doktorlar Adana’da tıbben yapılabilecek bir şey olmadığını söylüyor. Gelişmiş hastanelerde, belki başka yerlerde bu rahatsızlığı tedavi edebilecek birileri vardır. Allah rızası için bebeğimize sahip çıkılsın. Kimseden para pul istemiyoruz. Sadece biri el uzatıp çocuğumuzun tedavisine yardımcı olsun."

adana haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü