Reklamı Geç

Sağlık Bakanlığı personel alımı ünvanları ve şartları 2808 sağlıkçı yolda

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanını yayınladı.Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada çeşitli branşlarda 2808 personel alımı yapılacağı açıklanırken personellerin hangi branşlarda yapılacağı ve hangi şartlarda alım yapılacağı belli oldu.İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı detayları

Sağlık Bakanlığı personel alımı ünvanları ve şartları 2808 sağlıkçı yoldaSağlık Bakanlığı, 2808 personel alımı ilanını yayımladı. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlara personel alımı ile ilgili yapılan duyuruda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri uyarınca çeşitli kadro ve unvanlara 2808 personel alınacağını açıkladı. 

ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2016/6 Tercih Kılavuzu göre ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak suretiyle tercih yapılacak. Adaylar tercihlerini 13-19 Ekim 2016 tarihleri arasında yapacak. Yayımlanacak olan kılavuzdaki kurallara, kadro ve unvanlara göre yapılacak olan tercihler  ÖSYM’nin https://tercih.osym.gov.tr internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini kullanarak gerçekleştirebilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI 11 BİN SAĞLIKÇI ALACAK

2016 yılı içerisinde 11 bin personeli alacaklarını ifade eden Bakan Akdağ şöyle konuştu: "Ekim ve Kasım aylarında 3'er bine yakın sınavla aldığımız sağlık personelini alacağız. Bu arada peyderpey doktorlarımızı da kuralarla atama yapıyoruz. Dolayısıyla bu sene 11 bine yakın personelin atamasını yapmaya gayret gösteriyoruz. 2017 yılında bize garanti olarak verilmiş atama sayısı 12 bin kişi. Bunun içinde doktorlar hariç. Bu sayı bana göre tabiki de yetersiz inşallah bunu artırmaya çalışacağız. Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı mülakat uygulamasını biz de 2017 yılında başlatmayı düşünüyoruz. Bununla ilgili Başbakanlığımıza bir teklifte bulunduk. Çünkü bizim göreve ilk başlayan personellerimizi ihtiyaç bölgelerinde tutmamız lazım."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Murat Akyer kimdir ne iş yapar merak konusu oldu Nursel'in Mutfağı'nda şok iddia
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi
Ümran bebek öldü mü? Annesi babası yaşıyor mu merak edildi