Kreşe giden çocuklar bu aylarda hastalıkla tanışıyor

Kreşe giden çocuklar bu aylarda hastalıkla tanışıyor

Sonbahar aylarının gelmesiyle birlikte özellikle okula başlayan yada kreş benzeri eğitim kurumlarına giden çocuklar daha sık hastalanmaya başlıyor.Bunun nedeni ise bu aylarda meydana gelen saman nezleleri,küf mantarları ve havada ki ev tozları sebep oluyor.

Kreşe giden çocuklar bu aylarda hastalıkla tanışıyor

Kapalı ortamlarda virüslerin kolayca bulaşabilmesi durumu nedeniyle sık görülen grip enfeksiyonlarının alerjik bünyesi olan çocuklarda daha ağır seyrettiğini belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Alerji Uzmanı Prof. Dr. Gülbin Bingöl, burun akıntısı, hapşırma, gözlerde kızarıklık gibi nesle belirtilerinin çocukların hayat kalitesini etkilediğini söyledi. Söz konusu yakınmaların konsantrasyon bozukluğuna da neden olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Alerji Uzmanı Prof. Dr. Gülbin Bingöl, ebeveynlerin alerjik belirtiler görüldüğü zaman bir hekime başvurmaları gerektiğinin altını çizdi.

Çocuklarda alerjik nezlenin okul öncesinde başladığını açıklayan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Alerji Uzmanı Prof. Dr. Gülbin Bingöl, okula başlayana kadar bilinen bir alerjisi olmayan çocuklarda okul dönemince duyarlılık gelişebileceğinin bilgisini verdi. Burun akıntısı, burun tıkanıklığı, hapşırma, genizde kaşıntı, gözlerde kızarıklık ve sulama gibi durumlarda ebeveynlerin dikkat etmesi gerektiğini söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Alerji Uzmanı Prof. Dr. Gülbin Bingöl,  zaman kaybetmeden bir hekime başvurulmasının önemli olduğunu açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü