Embriyo donasyonu tüp bebek tedavisine entegre ediliyor

Embriyo donasyonu tüp bebek tedavisine entegre ediliyor

Çocuk sahibi olmak isteyen fakat doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu yöntemlerin başında tüp bebek tedavisi geliyor.Tüp bebek tedavisinde ise çeşitli yöntemler uygulanırken başarı ihtimali oldukça yüksek oranlara ulaşıyor.

Embriyo donasyonu tüp bebek tedavisine entegre ediliyor

Uzun süre doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftler için tüp bebek yöntemi pek çok farklı seçenek üzerinden uygulanmaktadır. Tüp bebek yönteminde yapılan testlere ve kontrollere göre operasyon seçimleri belirlenir. Bu alanda uzman doktorlar tarafından bütün aşamalar itinalı olarak yürütülür. Erkeklerde spermlerde verimsizlik olması halinde sperm donasyonu ile bağış yapanların spermleri kullanılarak uygulama yapılır. Uygun koşullarda yapılan birleştirme işlemi sayesinde oluşan sağlıklı embriyo ile gebeliğin başlaması sağlanır. Bu yöntem %70 oranında bir başarı sağlanmasına imkan sağlamaktadır. Yüksek başarı oranı ile etkili olarak kullanılan bir seçenek olarak sıklıkla kullanılır. Tanıdık veya tanımadık bağışçıların bağışlamış olduğu spermlerin kullanılması ile uygulama yapılır.

İlerleyen yaşlarda hem bayanlarda hem de erkeklerde sorun olması halinde uygulanacak olan tedavi seçeneği olarak embriyo donasyonu yöntemi kullanılır. Bu yöntem için her yumurta hem de sperm bağışçıların verdiği yumurta ve spermlerden seçilir. Bu şekilde uygun ortamda yapılacak olan işlem ile embriyo oluşturulması sağlanarak sağlıklı embriyonun rahme konulması ile gebeliğin oluşması sağlanır. Gelişen tıp sayesinde artık günümüzde doğal yollardan uzun süre çocuk sahibi olamamış olan çiftler için pek çok farklı yöntem ile tedavi şekli kullanılır. Uzman doktor tarafından yapılacak tedavilerin süreleri farklı olabileceğinde sabırla beklenmesi gerekir. Uygulamanın başarılı olmaması halinde aynı şekilde yeniden uygulama yapılmasına gerek duyulabilir.

Tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olacak olanların seçebileceği gibi normal yollardan da çocuklarına sahip olacak olan çiftlerde cinsiyet seçimi ile bebeklerinin cinsiyetini seçme imkanı bulunur. Kız veya erkek bebekleri olmasını isteyenler buna göre seçimlerini yaparak oluşan embriyoların cinsiyetlerini belirlemektedir. Sperm ve yumurta seçimleri buna uygun olacak şekilde yapılarak birleşme ile sağlıklı embriyoların oluşturulması sağlanır. Bu sayede cinsiyet seçerek bebeğinin cinsiyetini belirlemek isteyenler bu yöntem ile işlem yapılmasını sağlayarak arzu ettikleri gibi sonuç alabilirler. Tüp bebek yöntemini kullanmayanlarda aynı şekilde bebeklerinin cinsiyetlerini belirlemek için tercih edebilirler. Bu sayede yüksek başarı oranı ile istenildiği gibi verimli sonuçlar kısa süre içinde alınmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü