Bir güzellik uğruna kansere kapı açıyorlar!

Bir güzellik uğruna kansere kapı açıyorlar!

Kadınlar güzelleşmek uğruna bilmedikleri makyaj malzemelerini hayatlarına sokarken sağlıklarından olma ihtimali ilede karşı karşıya kalıyorlar. Güzelleşeyim derken sağlıksız ürünleri kullanıp kansere yakalanma ihtimali artan bayanların bu ürünlere özellikle dikkat etmeleri gerekiyor.

Bir güzellik uğruna kansere kapı açıyorlar!

Uzmanların yaptığı açıklamaya göre rastgele kullanılan kremler, güzellik ürünleri, makyaj malzemeleri gibi güzelleşmek için kullanılan kozmetik ürünleri içindeki zararlı maddelerden dolayı hormonel bozukluğa yol açıp kanser yaptığı söyleniyor.

 Bu yüzden ucuz diye, “krem bu ne olacak?” diye bilinmeyen ürünleri almamak gerektiğini vurgulayan Liv Hospital Meme Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Levhi Akın, “Dünyada ve ülkemizde milyonlarca kadının ve erkeğin kullandığı bazı kozmetik ürünlerin içinde yer alan kimyasallar,  vücutta östrojen ve diğer hormonları engelleyerek ya da onları taklit ederek hormonal dengeyi bozabilir. Bu da kansere zemin hazırlar. Güzelleşirken kanser olmayın” dedi.

Özellikle bazı makyaj ürünleri içlerinde fitalat ve paraben gibi vücuda zararlı kanserojen madde içeriyorlar. Bunları kullanma sebepleri arasında ürünleri daha canlı renklerde tutmak ve kırılganlığını azaltmak için. Bu tarz kimyasallar bulunan kozmetik ürünleri meme kanserine yol açtığı ve bu maddelere dikkat etmek gerektiği vurgulanıyor.

Meme kanseri kontrolleri 30 yaşından itibaren yapılması gerektiği, erken teşhiste tedavi çok basit olurken daha geç kalınan tedavilerde kötü sonuçlar doğurabildiği söyleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü