Anne sigara içiyorsa bebekte içiyordur içirmeyin!

Anne sigara içiyorsa bebekte içiyordur içirmeyin!

Uzmanlar anne adaylarının hamilelikte kesinlikle beslenmelerine dikkat etmelerini ve bebeklerinin sağlığı için kesinlikle sigaradan uzak durmaları gerektiğini belirttiler.Anne karnında ki bebeğin sigaradan ve zararlı alışkanlıklardan olumsuz etkilendiğini belirttiler

Anne sigara içiyorsa bebekte içiyordur içirmeyin!

Kadınlar arasında her geçen yıl sigara kullanımı daha fazla yaygınlaşıyor. Özellikle hamilelik döneminde içilen sigara, bebek için ciddi sağlık problemleri oluşturuyor.

Anne karnındaki bebeğin annenin yediği ve içtiği herşeyden etkilendiğini biliyoruz. Anne karnındaki bebek göbek kordonu ve plasenta yoluyla annenin yediği içtiği besinlerden, soluduğu havadan etkileniyor.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Gülhan Cengiz, sigaranın hem anne hem de bebek için çok tehlikeli olduğunu, içerdiği kanserojen ve kimyasal maddelerin bebeği olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi. Sigaranın içerisinde 4000 zehirli maddenin bulunduğuna dikkat çeken Uzman doktor özellikle annelerin solunum yolunu ve bebeğin sağlığını büyük ölçüde etkilediğini vurguladı.

Hamile olduğu dönem boyunca annenin sağlıklı besinler alması gerektiğini söyleyen Gülhan Cengiz, gelişmekte olan bebeğin bu zararlı maddelerden telafi edilemeyecek zararlar göreceğine dikkat çekti.

Anne sigara içiyorsa bebekte içiyordur , üstelik annesinden kat kat daha fazla zehirlenerek diyen Kadın Doğum Uzmanı Gülhan Cengiz, bebeğin organlarının büyük ölçüde tahribe uğrayacağını belirtti. Hamile kadınların her zaman bol oksijenli temiz hava bulunan ortamlarda bulunması gerektiğini savunan Uzman Doktor çevreye yayılan sigara dumanının daha fazla zararlı madde içerdiğini açıkladı.

Bebek sahibi olmak isteyen kişilerin sigarayı tamamen hayatından çıkarması gerektiğini dile getiren , Gülhan Cengiz, sigara kullanımının doğurganlığı azalttığını , yumurtalıklara zarar verdiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü