11 Şubat Ehliyet sınavı soruları zormuydu direksiyon sınavı ne zaman

11 Şubat Ehliyet sınavı soruları zormuydu direksiyon sınavı ne zaman

Yazılı ehliyet sınavı bugün tüm yurtta gerçekleştirildi.MEB tarafından yapılan ehliyet sınavına giren adaylar kendilerine yöneltilen 50 soruya cevap verdi ve cevapların açıklanmasını beklemeye başladı.Yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından sınavı kazanan adaylar direksiyon sınavında ter dökecekler.Sınav sonuçlarını tartışmak için sitemizde yer alan yorumlar kısmından yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

11 Şubat Ehliyet sınavı soruları zormuydu direksiyon sınavı ne zaman

18 yaşını doldurmuş stajyer sürücü adayları, 2017 yılının ilk Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursiyerleri Sınavı'na (MTSKS-1) bugün saat 14.00'da girdi. Peki 11 Şubat ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte cevabı...

11 ŞUBAT EHLİYET SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Stajyer sürücü adayları için 2017'nin ilk ehliyet sınavı olan MTSKS-1 bugün saat 14.00'da gerçekleştirildi. Sonuçlar, sınav tarihinin ardından yaklaşık 2-3 hafta içerisinde açıklanmaktadır. Buna göre 11 Şubat ehliyet sınav sonuçlarının 25 Şubat - 4 Mart 2017 tarihleri arasında açıklanması beklenmektedir.

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr ve http://www.odsgm.gov.tr internet adreslerinden duyurulacaktır. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecektir.

Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

SINAV İTİRAZLARI NASIL YAPILIR?

* Sınav sorularına, cevap anahtarına ve sonuçlara yapılacak olan itirazlar, soru ve cevap anahtarının ve sınav sonuçlarının http://www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 10 (on) gün içinde dilekçeyle ÖDSGM’ye yapılacaktır.

* Kursiyerler, sınav sorularına, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına ilişkin itiraz başvurularını, T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 20 TL (Yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak, alınan banka dekont/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile birlikte yapacaklardır.

* Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, kursiyerlerin bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

* Sınavlarda yanlış yatırılan ücretlerin iadeleri sınavın tamamlanmasından yaklaşık 4 hafta sonra tek yanlı olarak döner sermaye işletmesi tarafından herhangi bir başvuru talep etmeksizin yapılmaktadır.

Ücretlerin hangi bankaya yatırıldığına bakılmaksızın yalnızca Ziraat Bankası sistemleri aracılığı ile iade edilmektedir.

Faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

* İtirazların cevaplanmasında ÖDSGM genel evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır.

* Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile kursiyerin T.C. kimlik numarası belirtilmeyen, banka dekont/ATM işlem fişi eklenmemiş, imza ve adresleri olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.

ehliyet sınavı sonuçları 11 şubat ehliyet sınavı meb ehliyet sınavı sonuçları ne zaman
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü