Sonunda istifa etti!

Sonunda istifa etti!

1.2 milyon liralık telefon faturasını Meclis'e kesen CHP milletvekili Elif Doğan hakkında flaş bir gelişme yaşandı. CHP Adana milletvekili Elif Doğan Türkmen, Meclis'teki divan üyeliği görevinden istifa etti. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun, istifasını istediği Elif Doğan Türkmen, 'Genel başkanımız ile konuşacağım, gereği neyse yapacağım' ifadelerini kullanmıştı. Türkmen'in istifasını Kılıçdaroğlu ile görüşme yapmadan verdiği kaydedildi.

Sonunda istifa etti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1,2 milyon liralık haberleşme faturası tartışma konusu olan TBMM Başkanlık Divanı üyelerinden CHP'li Elif Doğan Türkmen'in Başkanlık Divanı'ndan istifasını istemişti.  Önceki gün yapılan çağrı için sessiz kalan Türkmen, dün akşam yaptığı açıklamada “Genel Başkanımız ile konuştuktan sonra gereğini yaparım” demişti. Bugüne kadar sessiz kalan CHP'li Türkmen’den, bugün konuyla ilgili beklenen haber geldi. Daha önce yaptığı açıklamada Genel Başkan’la görüşeceğini söyleyen CHP Adana milletvekili Elif Doğan Türkmen, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile görüşmeden Meclis’teki ‘başkanlık divanı üyeliği’ görevinden istifa ettiğini duyurdu.
 

CHP’Lİ ÖZEL’DEN DE İSTİFAYA İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, 1 milyon 200 bin liralık haberleşme faturası kriz yaratan Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in bugün TBMM Başkanlık Divanı üyeliğinden istifası için dilekçesini verdiğini açıkladı.

 
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ak Parti Manisa eski Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi’nin babası Mustafa Tanrıverdi’nin Kula İlçesi Kurşunlu Camii’ndeki cenaze törenine katıldı. Öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in TBMM Başkınlık Divanı üyeliğinden istifasını verdiğini açıkladı. Türkmen’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatına uyduğunu belirten CHP’li Özel, “Başkanlık divanı üyesi Elif Doğan Türkmen az önce başkanlık divanından istifa ettiğine dair dilekçesini TBMM’deki nöbetçi katipliğe sundu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kendisinin istifa etmesini uygun olacağını ifade etmiş, bu beklentisini iletmişti. Elif hanım da Genel Başkanın talebi üzerine TBMM’ye Başkanlık divanından istifa dilekçesini bugün nöbetçi memurluğa verdi. Konuyla ilgili pazartesi günü gerekli işlem Meclis başkanlığı tarafından yapılacaktır” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü