Referandumda 'hayır' oyu polemiği

Referandumda 'hayır' oyu polemiği

CHP ile Ak Parti arasında 'hayır' oyu polemiği yaşanmaya devam ediyor. Bugün Ak Parti grup başkan vekilleri Bülent Turan ve Naci Bostancı konu hakkında açıklamalarda bulundular. Bostancı "Meşru zeminlerde evet verende hayır veren de bu memleketin evladı saygıdeğerdir. Bizim hiç bir tavrımız olmaz" dedi.

Referandumda 'hayır' oyu polemiği

AK Parti'nin gündeminde Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı sistemi var. Ak Parti'den iki grup başkan vekili kameralar karşısına geçerek açıklama yaptılar. Grup başkan vekilleri hayır oyu vereceklerin terör örgütleri ile aynı safta olduğuna yönelik sözlerin sarf edilmesi ve CHP'nin AYM'ye gitmeme kararı ilgili açıklamada bulundular. 

Naci Bostancı: Biz hayır oyu kullanacak olanları hiç bir zaman terör ile eşitlemedik. Öyle bir tavrımız olmadı. Hayırcıları kolonize etme kastına yönelik, onların tahrik edilmesi üzerinden yürütülen bir algı propagandasıdır. Meşru zeminlerde evet verende hayır veren de bu memleketin evladı saygıdeğerdir. Bizim hiç bir tavrımız olmaz..

Bülent Turan: CHP'nin AYM'ye gitmeme kararını olumlu karşılıyoruz. 90 yıllık tarihinde yüzlerce AYM başvurusu olan CHP'nin bu tavrını ayakta alkışlıyoruz. CHP'nin geldiği nokta itibari ile mecbur kaldığı baskı karşısında Anayasa Mahkemesine gitmeden yüce divan diye adlandırdığı halka gidiyor olmasını takdirle karşılıyoruz. Ümit ederim bundan sonra ki meselelerde de CHP sadece halka güvenir 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü