Kurtulmuş'an kaçırılan askerler hakkında açıklama

Kurtulmuş'an kaçırılan askerler hakkında açıklama

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş bugün önemli açıklamalarda bulundu. Suriye'de kaçırılan Türk askerlerinin yakıldığına yönelik IŞİD tarafından görüntüler yayınlanmıştı. Görüntüler hakkında açıklama yapan Kurtulmuş "Teyit edilmiş bir bilgi yoktur" dedi. Kurtulmuş, yaz saati uygulamasında değişiklik olmayacağını da ifade etti.

Kurtulmuş'an kaçırılan askerler hakkında açıklama

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, DAEŞ'in tarafından yayınlanan kaçırılan Türk askerleriyle ilgili olduğu öne sürülen görüntülere ilişkin "Teyit edilmiş bir bilgi yoktur" dedi. Kurtulmuş, yaz saati uygulamasında değişiklik olmayacağını da ifade etti.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yaptı ve gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı:
(Anayasa değişikliği teklifi) MHP ile anayasa konusundaki görüşmelerimiz başından itibaren son derece açık ve şeffaf bir şekilde yürüyor. Başta belirlenen prensipler çerçevesinde herhangi bir sapma söz konusu değildir. Genel bir mutabakat, tam bir mutabakat içerisinde MHP, zaten Meclise inmiş olan, artık komisyonda da görüşülmeye başlanmış olan bu anayasa paketine destek vermeyi sürdürecektir.

Bu anayasa değişikliği, Türkiye'de etkin bir yönetim modeli kurulması için talep edilmiş olan bir değişikliktir. Desteği Parlamentodaki milletvekilleri verirse, bu anayasa değişikliği teklifi millete gider, millet de 'evet' derse buna mani olmaya kimsenin gücü yetmez. Milletten başka hiçbir güç bu memlekette yoktur. O devirler geride kaldı. Kapalı kapılar ardında 'cumhurbaşkanı şu olur, anayasa mahkemesi başkanı bu olur' diye hesaplar yapıp ondan sonra milletin önüne çıkarıp onları sözde al gülüm ver gülüm oylatarak cumhurbaşkanı seçme zamanı da, üst yargıdaki adamları belirleme zamanı da tarihe karışmıştır.

(DAEŞ'in yayınladığı görüntü) Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından henüz teyit edilmiş bir bilgi yoktur. Teyit edilmiş bir bilgi olursa paylaşacağız. Bu tür örgütler, en aşağılık terör örgütleridir. Halka korku salmak istiyorlar.

Medyadaki bazı arkadaşlar ayaklarını denk alsın. Sosyal medya sorumsuzlukla yayın yapılacak bir alan değil. Türk halkının moralini bozmak vatanseverlik değildir. Ulusal medyada çok ciddi dayanışma vardır.

(DAEŞ'in güçlerini El-Bab'a kaydırdığı iddiası) Musul'da DEAŞ çok kuvvetli bir şekilde direnç gösterdiği için Musul operasyonu zaten bitirilemedi. DAEŞ unsurları Musul'dan ayrıldılar diye El-Bab Operasyonu savsaklanıyor değil. Musul'daki DEAŞ unsurları orada varlıklarını sürdürüyorlar. Bu bilgi yanlış ve tutarsız bir bilgidir. Münbiç'ten PYD'nin çıkması için görüşmeler sürüyor.

Türkiye'nin ulusal, milli mücadelesi kimsenin babasının malı değildir. Bu memlekette Mustafa Kemal Atatürk herkesin ortak değeridir. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye'nin kurucu başkomutanıdır, Recep Tayyip Erdoğan da bugünkü başkomutanıdır. Dolayısıyla, Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal Atatürk'ü farklı yerlerde göstermeye çalışmak, en azından siyaseten birtakım hesapların içerisinde olmak demektir. Arkadaşlar bundan vazgeçsinler, bu fayda getirmez.

(OHAL) OHAL laf olsun diye ortaya konulmadı, zorunluluklar nedeniyle konuldu. Terörle mücadelede atılması gereken birçok adım atılmazdı. Bugün için OHAL ile ilgili alınmış bir karar yoktur. 

(Rus jetlerinin El Bab’da destek verdiği iddiası) Sahada savaş oyunu oynamıyoruz. Türkiye üzerine düşen sorumluluğu yerine getiriyor. Ne gerekiyorsa onu yapacaktır.
(Yaz saati uygulaması) Öyle bir çalışmamız yok. Geriye alma niyetimiz olmadığını ifade etmek istiyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü