Kılıçdaroğlu'ndan emniyete taziye ziyareti

Kılıçdaroğlu'ndan emniyete taziye ziyareti

İstanbul Beşiktaş'ta yaşanan hain terör saldırısının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne taziye ziyaretinde bulundu. Kılıçdaroğlu daha sonra patlamada yaralanan polisleri hastanede ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu'ndan emniyete taziye ziyareti

Beşiktaş'taki hain saldırının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Saat 15:30'da İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan tarafından Emniyet Müdürlüğü'nün kapısında karşılanan Kılıçdaroğlu, içeride yaklaşık yarım saat kaldı.


İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Selina Doğan, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ve Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Kılıçdaroğlu'na eşlik etti.

Taziye için geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, " Başsağlığı dileklerimizi ilettim. Vatansever polislerimiz gece gündüz, 24 saat çalışıyorlar, emek harcıyorlar. Bizi koruyorlar. Biz evimizde rahat uyuyalım, sokaklarda rahat gezelim diye onlar fedakarca çalışıyorlar. Onlara başsağlığı dilemek hepimizin görevi. Acılarını paylaştığımızı ifade ettim. Başsağlığı dileklerimi ilettim. Bir kez daha, onlara Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah bir daha, bu tip olaylar Türkiye'nin gündemine gelmesin" diye konuştu.

YARALI POLİSLERİ ZİYARET ETTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra  Beşiktaş'taki terör saldırısında ağır yaralanan CHP Trabzon Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu'nun yeğeni Komiser Yardımcısı Şenol Kaptanoğlu'nun da aralarında olduğu yaralı polisleri ziyaret etti. Taksim Acıbadem Hastanesinde tedavi gören yaralıların sağlık durumlarıyla ilgili bilgi alan CHP Lideri yakınlarına da geçmiş olsun dileğinde bulundu. Kılıçdaroğlu'nu kapıya kadar uğurlayan CHP Trabzon Of İlçe Başkanı Fahri Kaptanoğlu, yeğeni Şenol Kaptanoğlu'nun aldığı ağır yaralara rağmen başarılı operasyonların ardından yoğun bakımda tedavisine devam edildiğini söyledi.
 

ŞEHİTLER TEPESİNE GİTTİ 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu son olarak Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar,  milletvekilleri ve bazı partililerle, terör saldırısının gerçekleştiği Beşiktaş  Şehitler Tepesi'ne gelerek, saldırının olduğu alana karanfil bıraktı.Ardından gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, terör konusunda tüm  siyasi partilerin, meslek kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve  vatandaşların duyarlılığını bildiğini söyledi. Nereden, kimden gelirse gelsin, teröre karşı durmanın ve lanetlemenin  herkesin vicdani borcu olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Terör, bir insanlık suçudur. İnsanlık suçuna karşı hepimizin ortak  tavır takınması lazım. Polise sıkılan her kurşun, millete sıkılmış kurşun  demektir. Polise yönelik her terör eylemi, millete yönelik terör eylemidir. Çünkü  polis bu milletin vicdanıdır. Biz sokaklarda, caddelerde rahat gezelim, akşam  evlerimizde rahat uyuyalım diye bize bekleyendir. Bizim güvenliğimizi koruyandır.  O nedenle ona yönelik her şiddet millete yönelmiş şiddettir. Hepimiz, terör  kimden, nereden, nasıl gelirse gelsin, dik, onurlu duracağız, terör teslim  olmayacağız. Güvenlik güçlerimizin arkasında olacağız. Onların moral ve desteğe  ihtiyacı var. O desteği sonuna kadar vereceğiz."

Kemal Kılıçdaroğlu, şehitlere Allah'tan rahmet, yakınlarına da  sabırlar dileyerek, "Tabii ne dersek diyelim sonuçta ateş düştüğü yeri yakıyor.  Ama şunu çok iyi bilsinler, polis arkadaşlarımız onurlarıyla görev yapıyorlar.  Onların yeri bizim yüreklerimizdedir." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü