Kılıçdaroğlu'ndan başkanlık sistemi açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan başkanlık sistemi açıklaması

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Ak Parti'nin Başkanlık sistemi teklifini görmek istediklerini söyledi. Başkanlık sistemi içermeyen bir anayasa teklifini destekleyeceklerini belirten Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli'ye de seslendi. CHP lideri parti meclisi bildirisine yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan başkanlık sistemi açıklaması

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlık sistemi ile ilgili açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu açıklamasında şu kelimelere yer verdi.

Benim gözlemlediğim tablo şu: Bahçeli ile bir mutabakat sağlarlarsa, ondan sonra bir ‘Biz mutabakatı sağladık, siz de bize destek verin’ diye gelecekler. Her zaman kapımız açık, kimseye kapımızı kapamayız, gelirler düşüncelerimizi rahatlıkla söyleriz. Daha önce de sayın Yıldırım geldiğinde, ben kendisine başkanlık sistemine karşı çıktığımızı, doğru bulmadığımızı söyledik. Bir kez genel merkezimize gelmişti, orada ifade ettik.

FATURASI AĞIR OLUR

(İdam eşzamanlı gelebilir) Yapılacak her değişikliğin Türkiye’ye yeni kazanımlar kazandırması lazım, geriye düşürmemesi lazım. Hukuk zemininden otoriterliğe kayan bir Türkiye imajı var. Bu imajın değişmesi lazım. Bu imajı değiştirmeyip de pekiştirirseniz bunun Türkiye’ye faturası ağır olur. Binali Yıldırım’ın bunun farkında olduğunu düşünüyorum. Bakan Mehmet Şimşek’in bunun farkında olduğunu düşünüyorum. Gayet net açıklamaları oldu. Şimşek’in açıklamaları, doğru açıklamalar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü