Kılıçdaroğlu 'OHAL devamlı hale gelecek'

Kılıçdaroğlu 'OHAL devamlı hale gelecek'

16 Nisan'da referandum yapılacak Anayasa değişikliğine yönelik tepkilerini sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu çıkarsa OHAL sürekli hale gelecek” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu 'OHAL devamlı hale gelecek'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul'da gençlerle buluştu. Kılıçdaroğlu referandumdan 'evet' çıkarsa OHAL devamlı hale gelecek dedi. 

Kılıçdaroğlu " Vatandaşa demeleri lazım, şunun için gideceksin evet oyunu kullanacaksın. Anlatamıyorlar. Anlattıkları birşey var, hayır verirseniz teröristsiniz. Bunu söyleyen insanlar halkını sevmeyen insanlardı. Bunu söyleyen insanlar vatandaşı ile arasına mesafe koyan insanlardır. Bunu söyleyen insanlar eli sopalı kişilerin ülkeyi yönetmesini isteyen insanlardır. Başka ne olabilir? Bir kişi evet de hayır da diyebilir. Biz neden evet neden hayır diyeceğimizi bilmeliyiz. 1- Elinde sopa olan bir adam tek başına ülkeyi yönetsin. 2- Parlamenter demokratik bir yönetim olsun ülke öyle yönetilsin. Bir ülkenin Anayasası değişiyor üniversitelerden ses yok. Hukuk fakültelerinden ses yok. Hafif sesini çıkartanlarda hemen kapının önüne konuluyor" dedi. 

ELAZIĞYENİUFUK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü