Kılıçdaroğlu 'Evet demek vatana ihanettir'

Kılıçdaroğlu 'Evet demek vatana ihanettir'

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün Tekirdağ'da önemli açıklamalarda bulundu. Anayasa değişikliği teklifi ve Başkanlık sistemi hakkında konuşan Kılıçdaroğlu "Ey CHP sen neden buna destek vermedin diyorlar. Bu proje, bu anayasa değişikliği Türkiye Cumhuriyeti tarihine ihanettir. Buna evet diyenler ihanet ediyorlar" dedi.

Kılıçdaroğlu 'Evet demek vatana ihanettir'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa değişiklik teklifiyle ilgili olarak, "Ey CHP sen neden buna destek vermedin diyorlar. Bu proje, bu anayasa değişikliği Türkiye Cumhuriyeti tarihine ihanettir. Buna evet diyenler ihanet ediyorlar" dedi.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tekirdağ'da konuştu. Konuşmasında anayasa değişikliğine değinen Kılıçdaroğlu şunları söyledi: "Bütün yetkileri bir kişiye vermek istiyorlar. Ey CHP sen neden buna destek vermedin diyorlar. Bu proje bu anayasa değişikliği Türkiye Cumhuriyeti tarihine ihanettir. Bu anayasa değişikliği parlamento geleneğine ihanettir.

Bir vesayetten kurtarıyorsun, daha ağır bir vesayetin içine koyuyorsun. Pazartesiden itibaren parlamentoyu izleyin. Başkanlık gelirse her şey düzelir diyorlar, iki yılda ne düzeldi. Terör mü azaldı, TL değer mi kazandı, hayır. İşsizlik mi azaldı, hayır. Her darbe sonrası darbeciler hukuk değişikliği yaparak kendi geleceklerini güvence altına alırlar. Cumhurbaşkanının tarafsız olması lazım. Anayasa değişikliğiyle hem parti başkanı, hem cumhurbaşkanı olacak. Seçimde mücadele edeceğiz, seçimde tarafsızlığa dair yemin edecek. Siz bu milleti aptal mı sanıyorsunuz? TBMM'yi feshetme yetkisi veriliyor. Milli iradeyi tanımıyorum diyor. İlk anayasa görüşülürken bu yetki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e de verilmek istendi. Ona verilmeyen yetki beyefendiye verilecek. Bu sorun tek başına CHP'nin sorunu değildir. Buna evet diyenler Türkiye Cumhuriyeti'ne ve tarihine ihanet ediyorlar, nokta. Televizyonu pazartesiden itibaren izleyin mücadelemizi göreceksiniz. Bir bedel ödenecekse o bedeli önce CHP milletvekilleri ödeyecektir." 

"LİNÇ EDİLEN ASKERLERİN HESABI SORULMALI"

"15 Temmuz gecesi linç edilen askerlerin hesabını sormalıyız" diyen Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "O askerlerin anneleri babaları yok mu? İlk kez söylüyorum. 15 Temmuz sonrası saraya gittim. Linç edilen askerlerin faillerinin de yakalanması lazım dedim. Hepsi evet dedi, ne oldu? Evet diyeceksin gereğini yapmayacaksın. 15 Temmuz darbe girişimi tam aydınlanmış değildir. 15 Temmuz darbesinden önceden haberiniz var mıydı, yok muydu. Cevabını almış değiliz. Bunun cevabını bekliyoruz. Bu Adil Öksüz kimdir diye sormuştum. Askeri birlikte yakalandı yanında cep telefonu, GPS cihazı vardı. O serbest bırakıldı. Kim bu Adil Öksüz? Kim olduğunu ben de biliyorum onlar da biliyor. Ben istiyorum ki cevabını onlar versin."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü