"Gerekirse MHP ile ortak miting yapabiliriz"

"Gerekirse MHP ile ortak miting yapabiliriz"

16 Nisan'da yapılacak Anayasa değişikliği referandumuna sayılı günler kala MHP ile Ak Parti'nin seçim çalışmasını birlikte yapıp yapmayacağı merak ediliyordu. Bugün Malta'da konuşan Başbakan Binali Yıldırım flaş bir açıklamada bulundu.

16 Nisan referandumuna az bir zaman kala bugün Malta'da konuşan Başbakan Binali Yıldırım flaş bir açıklamada bulundu. Yıldırım " Referandum sürecinde gerekirse MHP ile ortak miting yapabiliriz" açıklamasını yaptı. 

Günlerdir Ak Parti ile MHP'in seçim hazırlıklarını beraber yürütüp yürütmeyeceği merak ediliyordu. Akıllarda takılı kalan bu soru bugün Malta'da yanıt buldu. 

Malta'da konuşan Başbakan Yıldırım "Çözümsüzlüğün bedelinin ter zaman Türk tarafının ödediğini söyleyen Yıldırım, 2004 yılında Rum kısmının AB’ye üye yapılmasıyla o gün kolay olan çözümün gerçekleşmediğini ve şu an daha zor bir durumla karşı karşıya kalındığını belirtti. Çözümün adada güvenliği sağlayacağını söyleyen Yıldırım, “Türkiye Cumhuriyeti her zaman barışın garantörü olacak.”, dedi.
 Başbakan Yıldırım, MHP ile ortak miting yapılması sorusuna, “16 Nisan anayasa değişikliği referandumunu MHP ile AKP olarak uzlaşarak getirdik, bir amaç birliğimiz var ve gerekirse bazı ortak etkinlikler yapabiliriz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü