Erdoğan'dan MHP'ye yapılan teklif hakkında ilk açıklama

Erdoğan'dan MHP'ye yapılan teklif hakkında ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti'nin MHP'ye ilettiği Anayasa değişikliği teklifine ilişkin olarak ilk kez konuştu. Erdoğan teklifin Partili Cumhurbaşkanlığı'nın önünü tıkamaması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sistemin adının Cumhurbaşkanlığı yada Başkanlık olmasının önem taşımadığını belirtti.

Erdoğan'dan MHP'ye yapılan teklif hakkında ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle : " Cumhurbaşkanlığı sistemine bu şekilde girildiği anda o zaman tabiki partiden ilişkisinin kesilmesi doğru olmayacak. Partisi ile beraber bu yolu yürümesi, bu süreci işletmesi şüphesiz ki hem mensubu olduğu partisini hemde Cumhurbaşkanı'nın kendisini güçlendirecektir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti'nin MHP'ye iletiği anayasa değişiklik teklifi ile ilgili konuştu. Teklifin Partili Cumhurbaşkanlığı'nın önünü tıkmaması gerektiğini söyledi. 

Erdoğan " Biz Cumhurbaşkanı'nın partisi ile ilişiğinin kesilmesi bir defa ülkede ki aktif bir yapının zaafiyet bulmasını beraberinde getirir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sistemin adının Cumhurbaşkanlığı yada Başkanlık olmasının önemli olmadığını belirtti. 

Erdoğan "Bu parlamentoya götürüldükten sonra, parlamentodan 367 yakalanır mı yakalanmaz mı? veya sadece bir refarandum kararı mı çıkar? bunu o süreçte göreceğiz. Ondan sonra ki süreç ise milletimin vereceği karardır. Cumhurbaşkanlığına parlamentodan geçtikten sonra gelmesi söz konusudur. Geldiği zaman tabi biz o zaman mutali olacağız" dedi. 

ELAZIĞYENİUFUK.COM

erdoğan başkanlık sistemi mhpye teklif ilk açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü