Erdoğan 'Böyle yarım porsiyon aydın olunabilir'

Erdoğan 'Böyle yarım porsiyon aydın olunabilir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Kitap fuarında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan tarihimizi yazmak ve gelecek nesillere aktarmak konusunda büyük eksiklik yaşadığımızı söyledi.

Erdoğan 'Böyle yarım porsiyon aydın olunabilir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Uluslararas kitap fuarının açılışını yaptı. Dış basını eleştiren Erdoğan 'Ülkemizi töhmet altında bırakan yayınların ötesinde art niyetli bir kurgu bulunuyor' dedi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti " Biz kendi tarihimizi yazmadıkça bizim edebiyat camiamız bu konuları eserlerinde işlemeyince maalesef başkalarına esir oluyoruz. Bu ülke on yıllar boyunca Gece yarısı ekspresi gibi 3. sınıf kara propaganda filminin lekesini temizlemekle uğraşmıştır. Emin olun bu mücadele farklı bir şekilde bugünde devam ediyor. Son yıllarda yaşadığımız hadiselerin uluslararası medya kuruluşları tarafından nasıl bir çifte standart ile aktarıldığını eminim sizlerde çok iyi biliyorsunuz. Teröristleri kahramanlaştıran gerçek kahramanları yok sayan, ülkemizi töhmet altında bırakan yayınların gerisinde art niyetli bir kurgu bulunuyor. Ülkemize yönelik bu tavrın en çarpıcı örneklerinden biride kuşkusuz 15 Temmuz darbe girişimidir. Şu gerçeği üzüntü ile söylemek isterimki bizler kendi tarihimizi kaydetmek, hikayelerimizi kendi kelimelerimizle anlatmak bunları insanlığa ve geleceğe aktarmak konusunda çok başarılı değiliz. İnternetteki bilgi kırıntıları ile gerçeğe hakim olunamaz. Bu şekilde sadece malumat furuş olunabilir. Yarımporsiyon aydın olunabilir." dedi. 

ELAZIĞYENİUFUK
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü