Erdoğan "Birileri kuru sıkı atıyor!"

Erdoğan "Birileri kuru sıkı atıyor!"

Fırat Kalkanı operasyonunda dün 16 askerimiz şehit düştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün El Bab operasyonu ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Erdoğan, "Bakınız El Bab... Birileri kuru sıkı atıyor. Dünyayı biz mi kurtaracağız? Kilis'e bomba düşünce nerdesin ey devlet diyorsunuz! Bunlar ne saf insanlar. Biz boşuna mı terörden arındırılmış güvenli bölge açıklamasını en başından beri yaptık" dedi.

Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'in Aliağa ilçesinde Türkiye’nin ilk yüzer LNG Terminali Açılış Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı harekatı kapsamında Türk Askeri ve ÖSO'nun birlikte mücadele verdiği El Bab operasyonu ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Erdoğan, "Bakınız El Bab... Birileri kuru sıkı atıyor. Dünyayı biz mi kurtaracağız? Kilis'e bomba düşünce nerdesin ey devlet diyorsunuz! Bunlar ne saf insanlar. Bz boşuna mı terörden arındırılmış güvenli bölge açıklamasını en başından beri yaptık. İşte şimdi El Bab hamdolsun hallolmak üzere! Silahlı Kuvvetlerimiz ÖSO ile orayı da hallediyor" şeklinde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

Sevgili İzmirliler, kıymetli misafirler, kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Projelerin şehrimize ülkemize firmalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Mühendisinden işçisine herkese teşekkür ederim. 6 ayda hizmete alınmış olmasını çok önemli görüyorum.

Enerji alanında Türkiye hem tüketiminin artması, hem de geçiş güzergahında olması sebeiyle yeni projelere ihtiyaç duyan bir ülke. Enerji talebi artacaktır. Büyüme hızımızla enerji tüketim oranımız aynı oranda artmıştır. Bu yılki enerji tüketimimiz 2002'den 2 kat daha fazla. Kendi kaynaklarımızı azami şekilde değerlendirirken, alternatif enerji kaynaklarını oluşturuyoruz. Doğalgaz en önemli enerji kaynağı. Elektriğin bir kısmı, ısınma ihtiyacımızı doğalgazla karşılıyoruz. Doğalgazda malesef dışa bağımlıyız. Kaynak çeşitliliğine gitmemiz şart.

Türkiye LNG ithalatında dünyada 8. sırada yer alıyor.

Genç insan gücü bana göre ekonomin baş faktörüdür. Emek insanın türevidir. insan varsa emek vardır.

Son 3.5 yıldır ekonomik krizden bölgesel çalkantılara kadar bir sürü olay boğuşuyor.

"Dikkat ederseniz son yıllarda artan saldırılar hep istikrar ve güven iklimini zedelemeye yöneliktir. Türkiye'nin enerjisini ve dikkatini kalkınmadan, gelişmeden, yatırımdan uzaklaştırıp kısır gündemlere, güvenlik kaygılarına, belirsizliğe mahkum etmek isteyenlerin oyunlarına hiçbir zaman gelmedik, gelmeyeceğiz ve bu oyunları da deşifre ettik."

Her türlü yol denendiği halde biz kalkınma gündeminden kopmadık.

İş bilenin kılıç kuşananın Avrupa ile Asya'yı beşinci defa birbirine bağladık.

TÜRK MİLLETİ HERKESE SAHİP ÇIKACAKTIR

"Emin olun, 15 Temmuz'da bu ülkenin istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkan Türk milleti, yine istikbalinin inşası için gayret gösteren, risk alan herkese de aynı şekilde sahip çıkacaktır."

"EL BAB HAMDOLSUN HALLOLMAK ÜZERE"

Bu terör belasını toprağa gömeceğiz. Hiç endişeniz olmasın.Bakınız birileri kuru sıkı atıyor.

"Kilis'e bomba düştüğü zaman 'Neredesin hükümet, neredesin ey devlet' diyorsun. Kilis'e bomba atanların üzerine gittiğin zaman da bu sefer de 'Dünyayı biz mi kurtaracağız'. Bunlar ne saf insanlar. Tabii gideceğiz. Boşuna mı biz 'terörden arındırılmış güvenli bölge' diye bir açıklamayı başından beri yaptık. Ama sabır sabır sabır, anlamadılar, o zaman 'Biz terörün üzerine sadece ülkemizde değil, orada da gideceğiz' dedik. İşte şimdi El-Bab neredeyse hallolmak üzere ve silahlı kuvvetlerimiz Özgür Suriye Ordusuyla beraber orayı da hallediyor."

BİNALİ YILDIRIM: TÜRKİYE'NİN ÖNÜ AÇIKTIR

"Son 14 yılda elektrik enerjisi kurulu  gücümüzü yaklaşık 3 katına çıkardık. Bugün 78 bin 500 megavat kurulu güce ulaşmış  bulunuyoruz. 2002'de sadece 4 bin kilometre doğalgaz iletim ve dağıtım hattımız  varken bugün 125 bin kilometrelik bir hatta sahibiz."

 "Enerji, içinde bulunduğumuz yüzyılın en  önemli gündem başlıklarından biridir. Ekonomiden siyasete, güvenlikten dış  politikaya kadar hayatın her alanında enerji ağırlığını hissettiriyor, ilişkileri  ve gelişmeleri yönlendiriyor. Bölgemizde yaşanan anlaşmazlıkların kaynağında da  enerji kaynaklarının nasıl değerlendirileceği, kimler tarafından kontrol  edileceği gerçeği yatıyor. Özelikle son dönemde enerji konusu, ulusal güvenlik ve  bağımsızlığın temel unsuru haline gelmiştir. Enerjiye olan talebin ise gün  geçtikçe, sanayileştikçe, refah seviyesi arttıkça artacağını biliyoruz. Küresel  enerji arz ve güvenliği açısından üstlendiğimiz rolün, ülkemizin konumunun  farkındayız."

Türkiye'nin önü açıktır. Türkiye inşallah  bölgede oyun kuran ülkelerin başında yer almaya devam edecek. Etkin politikasıyla  ve kararlı duruşuyla bölgemizdeki dostlukları artıran, düşmanlıkları azaltan  politikasıyla gelecek güzel günlerin inşasında başrol oynayacaktır."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü