Demirtaş kalp spazmı geçirmemiş!

Demirtaş kalp spazmı geçirmemiş!

Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Cumartesi günü kalp krizi geçirdiği gündeme gelmişti. HDP milletvekili ve sözcüsü Ayhan Bilgen'in gündeme getirdiği haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Demirtaş'ın kalp spazmı geçirmediği kolesterolünün yükseldiği açıklandı.

Demirtaş kalp spazmı geçirmemiş!

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın geçtiğimiz Cumartesi günü kalp krizi geçirdiği iddialarının gerçeği yansıtmadığı, Demirtaş’ın sadece kolesterolünün yüksek çıktığını bildirdi.
 
HDP milletvekili ve sözcüsü Ayhan Bilgen, Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın geçtiğimiz Cumartesi günü kalp krizigeçirdiği iddiasında bulundu.
 
KOLESTEROLÜ YÜKSEK ÇIKTI
 
Söz konusu cezaevi kaynaklarından edinilen bilgiye göre, kalp krizi konusunun kesinlikle gerçeği yansıtmadığı, hastaneye sevk konusunu gerektirecek herhangi bir konu olması halinde suçlu veya tutuklunun kimliğine bakılmasızın her koşulda ve şartta muayene ve tedavisi için sevkinin gerçekleştirileceği açıklandı.
 
Demirtaş’ın, hafta sonu sağlık şikayetiyle ilgili cezaevi revirine çıktığı ve yapılan kan ölçümlerinde kolesterol değerlerinin yüksek olduğu belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü