Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Cerablus' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Cerablus' açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan Cerablus harekatının ardından ilk açıklamasını yaptı. Erdoğan, Kilis ve Gaziantep'te ki hain saldırıların ardından IŞİD'e yönelik operasyonların ağırlaşarak devam edeceğini açıkladı. Erdoğan konuşmasında "Birileri çıkıp diyor ki Türkiye şöyle olacak böyle olacak. Ben buradan sesleniyorum Artık siz ne olacağınızı düşünün" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Cerablus' açıklaması

Suriye'nin güneyinde IŞİD'e yönelik herakatı güvenlik güçlerimiz başlatmış durumda. Çünkü bir millet şüphesiz ki onuru ile vardır. Bir millet istikbal ve istiklal mücadelesine iman etmesi ile vardır. Şuanda da Suriye'den ülkemize Gaziantep, Kilis bölgelerine yapılan saldırılar işi son noktaya getirdi. Bugün sabah 04:00 itibari ile bu işin çözümüne başlandı. Birileri çıkıp diyor ki Tükiye şöyle olacak böyle olacak. Ben buradan sesleniyorum 'Artık siz ne olacağınızı düşünün'. 

Bu milletin, bu ülkenin arkasında dünyanın her yerinden yüz milyonlarca kardeşimizin duası vardır. Mazlumların duası ile önümüze çıkan tüm engelleri aşacağımızı biliyoruz. Bugün burada engelli kardeşlerimizin atamasını yapıyoruz. 14 yıl öncesinde engelliler için çalışma ortamı yoktu. Biz geldik engellilerimiz için çalışmalarımızı başlattık. Özel sektörün bu konuda yavaş olduğunu görüyorum. Bu konuda özel sektörü sıkıştıracağız ve engelli kardeşlerimizin istihdamını en üst seviyeye çıkartacağız. 

Ekonomik anlamda iyi haberler gelmeye devam ediyor. Dün Merkez Bankası faiz indiriminde bulundu fakat bu indirim yetmez. Üretimin, istihdamın ve rekabetin daha da artması için faizlerin inmesi lazım. 

Suriye'deki savaşı destekleyip 600 bin sivilin ölmesine neden olanlar bunun bedelini ödeyecekler. Suriye halkını katledip bunu savaşla mücadele olarak dünyaya yansıtanlar yaptıklarının hesabını verecekler. 

erdoğan konuşma cerablus açıklaması
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü