Cumali Atilla kimdir merak ediliyor! Yeni Diyarbakır Belediye Başkanı

Cumali Atilla kimdir merak ediliyor! Yeni Diyarbakır Belediye Başkanı

Cumali Atilla bugün en çok merak edilen isimlerden biri oldu. Diyarbakır Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ın hakkında tutuklanma kararı verilmesinin ardından yeni bir gelişme yaşandı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne bugün Cumali Atilla kayyum olarak atandı. Cumali Atilla hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle.

Cumali Atilla kimdir merak ediliyor! Yeni Diyarbakır Belediye Başkanı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bugün kayyum atandı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla pek çok kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Aslen Elazığlı olan Cumali Atilla Ankara'nın Etimesgut ilçesinde Kaymakam olarak görev yapıyordu. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için görevlendirilen Cumali Atilla'nın özgeçmişindeki 'Diyarbakır' detayı dikkati çekiyor. Ankara'nın Etimesgut ilçesinin Kaymakamı olan Elazığlı Cumali Atilla, daha önce Diyarbakır'da Vali Yardımcılığı görevini üstlenmiş.

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Ankara'nın Etimesgut ilçesi Kaymakamı Cumali Atilla görevlendirildi. Atilla'nın yarın sabah göreve başlayacağı öğrenildi.

Cumali Atilla'nın bölgeye yabancı olmadığı özgeçmişinde yer alan kentlerle dikkatleri çekiyor.

Erzincan'da göreve başlamış

Elazığ doğumlu olan Cumali Atilla, ilk görevine Erzincan'da Kaymakam olarak başlamış.
1964 Elazığ doğumlu olan Cumali Atilla ilk ve orta öğrenimini Elazığ'da, Yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlamış.

Atilla, daha sonra Giresun Piraziz, Muş Malazgirt, Bolu Mengen Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı ve Konya Beyşehir Kaymakamlığı görevini yürütmüş. Bu kapsamda Cumali Atilla'nın özgeçmişindeki Doğu illeri dikkati çekerken, Diyarbakır'da ikinci kez kritik bir rol oynayacağı görüldü.

23 Eylül 2011'den bu yana Etimesgut Kaymakamlığı görevini yürüten Atilla'nın yarın sabah Diyarbakır'da göreve başlaması bekleniyor.

 

CUMALİ ATİLLA KİMDİR?

1964 senesinde dünyaya gelen Cumali Atilla aslen Elazığlıdır.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini mezunu olan Atilla eski Etimesgut Kaymakamıdır

Sırasıyla; Uğurludağ Kaymakam Vekilliği, Çobanlar Kaymakam Vekilliği, Mengen Kaymakamlığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı, Beyşehir Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur.

cumali-atilla-aslen-nereli

Gültan Kışanak ve Meclis üyesi olan eş Başkan Fırat Anlı'nın gözaltına alınıp çıkarıldıkları mahkemede 'Silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan tutuklamalarının ardından, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Cumali Atilla evli ve üç çocuk babasıdır.

cumali atilla cumali atilla kimdir cumali atilla hangi görevlerde bulundu cumali atilla kaç yaşında cumali atilla önceki görevi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü