CHP'den AKP, MHP, HDP’yi de kucaklayan bir kampanya

CHP'den AKP, MHP, HDP’yi de kucaklayan bir kampanya

CHP milletvekili Levent Gök bugün 16 Nisan referandumu hakkında flaş açıklamalarda bulundu. Gök Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın milleti bölen açıklamalarının aksine CHP'nin bütün partileri kucaklayan bir tutum izleyeceğini söyledi.

CHP'den AKP, MHP, HDP’yi de kucaklayan bir kampanya

CHP'li Levent Gök referandumda 'hayır' oyları üzerinden algı operasyonu yapılmasına izin vermeyeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın aksine biz anamuhalefet olarak herkesi kucaklıyoruz" dedi. 

Gök sözlerini şöyle sürdürdü "Türkiye'yi kutuplaştıran, işine geldiği zaman halkın egemenliği milletin egemenliği diyen iktidar ve Cumhurbaşkanı'nın referandum ile ilgili kaygıları ortaya çıktığı andan itibaren 'hayır' diyenler üzerinden bir algı operasyonu yürütmesine fırsat verdirmeyeceğiz. 
 
'Halkımıza danışacağız, halkımız ne karar verirse ona uyacağız' demiyorlarmıydı? Yani halkımız 'evet' derse uyacaksınız da 'hayır' derse uymayacakmısınız? Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın halkı bölen kutuplaştıran bu söylemleri bütün Türkiye'de çok ciddi infial yaratmıştır. Halkı birleştirmesi ve bütünleştirmesi gereken Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın bu söylemlerinin aksine anamuhalefet partisi olarak herkesi kucaklıyoruz.

Hiç bir karşıtlık içermeden medeni ve güler yüzlü bir şekilde AKP, MHP, HDP’yi de kucaklayan bütün Türkiye’yi kucaklayan bir kampanya yürüteceğiz. Neden hayır denmesi gerektiğini ifade edeceğiz. Herkesin kapısını çalacağız. Kimsenin korkmayacağı geleceğinden endişe etmeyeceği bir ortamı Türkiye’ye hazırlayacağız. Herkesi kampanyamız çerçevesinde kenetlemeyi düşünüyoruz. Yolumuza devam edip Türkiye’nin geleceğini açacak bir kampanyayı yürüteceğiz. Bu ay sonunu buluruz" dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü