Başbakan'dan Şemdinli açıklaması!

Başbakan'dan Şemdinli açıklaması!

Bugün sabah Şemdinli'de yaşanan korkunç terör saldırısı hakkında Başbakan Binali Yıldırım açıklamada bulundu. Yıldırım saldırının 5 ton patlayıcı ile gerçekleştirildiğini söyledi. Yıldırım "5 ton patlayıcı ile yol kontrol noktasına intihar dalışı yapan canlı bomba kendini patlattı.10 askerimiz şehit, 8 vatandaşımız hayatını kaybetti" dedi.

Başbakan'dan Şemdinli açıklaması!

Şemdinli saldırısıyla ilgili konuşan Başbakan Binali Yıldırım "5 ton patlayıcı ile yol kontrol noktasına intihar dalışı yapan canlı bomba kendini patlattı.10 askerimiz şehit, 8 vatandaşımız hayatını kaybetti" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbuml milletvekilleriyle il başkanlığında yapacağı toplantısı öncesi Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde karakola bombalı araçla düzenlenen saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Yıldırım,  "Bugün Şemdinli'de, Hakkari'de maalesef  alçak terör örgütünün, canlı bombayla saldırısı neticesinde şehitlerimiz var,  sivil halktan hayatını kaybeden vatandaşlarımız var. Şu an itibarıyla 10  askerimiz var şehit, 8 sivil vatandaşımız var, yaralılarımız var. Şehitlerimize  Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. 5 ton bir  patlayıcıyla yol kontrol noktasına intihar dalışı yapan bir kamyonet, canlı  bomba, kendisini ve bombayı patlatmak suretiyle bu olay meydana gelmiştir" diye konuştu. 
 

'OPERASYONLAR KARŞISINDA CAN HAVLİYLE İNTİHAR SALDIRISI DÜZENLİYORLAR'

"Türkiye’nin her türlü terör örgütü ile mücadelesi kararlılıkla sürecek. Bu konuda yapılacak intihar eylemleri ve başkaca terör faaliyetleri bizi ülkemizin istikrarı için geleceğini karartmaya gayret eden terör mihraklarında memleketi kurtarmak için elimizden gelen bütün çalışmaları sürdüreceğiz" diye konuşan  Yıldırım şunları vurguladı: "Operasyonlardaki üstün başarı, terör örgütünü ciddi anlamda gücünü ve imkan kabiliyetini kısıtlamıştır. Can havliyle bu ve buna benzer intihar eylemleri yapma gayreti içerisine girmiştir. İnşallah bunları da üstesinden geleceğiz. Birçok yerde bu ve benzer hazırlıklar olay olmadan önlenebilmektedir istihbarat bilgileri ve alınan tedbirlerle. Ancak bazen de böyle hadiseler yaşamaktayız" şeklinde konuştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü