Ak Parti 'Evet' kampanyasına Ankara'da başladı

Ak Parti 'Evet' kampanyasına Ankara'da başladı

Ak Parti 16 Nisan referandumu için kampanyasını Ankara'da başlattı. İktidar partisinin sloganı 'Değişime evet, tüm kalbimle evet'. Ankara Arena'da düzenlenen toplantı için yoğun güvenlik önemleri alındı. Toplantı esnasında 6500 polis görev yaptı.

Ak Parti 'Evet' kampanyasına Ankara'da başladı

Başbakan Binali Yıldırım ilk olarak toplantıyı salon dışında takip edenlere seslendi. Yıldırım 'Meydanlardan güçlü Türkiye için kararımız Evet' dedi. Salonda yalnızca Türk bayrakları vardı. 15 Temmuz gecesi hayatını kaybeden Ak Parti'nin seçim kampanyalarının yaratıcısı Erol Olçok ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'un posterleri salonda yer aldı. 

İktidar partisinin toplantısı MHP lideri Devlet Bahçeli'nin de görüntüsünün yer aldığı Daima millet adlı kısa filmin gösterimi ile başladı. İktidar partisi referandum için 3 yeni şarkı hazırlattı. 

Uğur Işılak'ın seslendirdiği Evet diyoruz, Alper Kış'ın seslendirdiği Milyonlarca Evet ve Ümit Yılmaz tarafından seslendirilen Evet ile Güçlü Türkiye. İki şarkının sonunu seslendiren 8 yaşındaki kız çocuğu Başbakan'a kürsüye kadar eşlik etti. Toplantıya katılanlar arasında eski meclis başkanları Bülent Arınç, Köksal Toptan ile eski bakanlar Sadullah Ergin ve Suat Kılıç'da vardı. 

ELAZIĞYENİUFUK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Cem Yılmaz'ı sevmek zorunda mıyım?"
Gupse Özay'ın amcası öldü
Gupse Özay'ın amcası öldü